Avrupa LigleriTurkish Airlines Euroleague

Efsanenin oğlu Jordan McRae Baskonia’da!

1.27bingörüntüleme

Kulübün dün yaptığı açıklamada Jordan McRae, Baskonia ile imzaladı.Amerikan guard takımın ana skorerlerinden biri olması bekleniyor.

26 yaşındaki oyuncu ilk Avrupa çıkışını yapacak.  Georgia’da doğan Jordan McRae, geçen sezon iki yıldır oynamaya devam ettiği Cavs’teydi.

2014 yılında San Antonio Spurs tarafından draft edilen McRae, Avustralya’da bir sezon oynadı ve sonrasında Phoenix Suns ve NBADL’de oynadı.Gelişim Liginde bir maçta 61 sayı atarak tüm zamanların sayı rekorunu tutan McRae, Türkiye Basketbol Ligi Efsanelerinden, Fenerbahçe ve Efes’in eski yıldızı Conrad McRae’nin oğlu.

Conrad McRae patlayıcı gücü, harika smaçları ve estetik oyunuyla Türk basketbolseverlerin gönlünde taht kazanmıştı. Hayata erken veda eden McRae’yi anmak için 2016 All-Star smaç yarışmasında Furkan Korkmaz, yarışmaya McRae formasıyla çıkmıştı. McRae’nin oğlu Türkiye’de bir takıma transfer edilseydi çok daha büyük bir etki yapabilirdi.

Efsanenin oğlunun Pazartesi günü İspanya’ya gelmesi bekleniyor.

Akif Enes Kütük
Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..

Bir cevap yazın