Turkish Airlines Euroleague

Efes ile Zalgiris’ten Önemli Birleşme

Litvanya’nın en büyük basketbol kulüplerinden olan Zalgiris Kaunas takımı ile ülkemizin basketbol lokomotifi Anadolu Efes kardeş kulüp olmaya kadar verdi.

İki takım arasında ilk sinerji 21 Mart Down Sendromu Günü, Anadolu Efes ile birlikte Kaunas’a giden Down Sendromu Derneği’nden 2 genç ile başlarken, birlikteliğin bu seviyelere geleceğini kimse beklemiyordu.

Ülkelerinde adeta basketbol kültürünün demir başları olan bu iki kulüpte, hepimizin sevdiği bu spora olan sevgiyi arttırmak, spor kültürünü ve iş birliklerini geliştirerek THY Euroleague bünyesine daha çok katkı sağlamak adına ortak çalışma protokolü imzaladı. Bu şekilde kardeş kulüp olan iki takım adına Anadolu Efes resmi internet sayfasında şu açıklamada bulundu:

“THY Euroleague’deki Zalgiris Kaunas-Anadolu Efes maçının devre arasında Litvanyalı Down Sendromlu Sporcular ile ‘Dünya Down Sendromu Günü’nün kutlanması ile başlayan sinerji, iki kulüp arasında belirli alanlarda birlikte çalışma konusunda bir protokole dönüştü. Her iki takımın da basketbolu ve THY Avrupa Ligi’ni kendi ülkelerinde daha büyük kitlelere yaymak misyonu kapsamında geliştirilen iş birliği modeli sosyal projelerle, spor turizmi, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile altyapı gelişimi için beraber düzenlenecek organizasyonları kapsıyor.”

Related posts

Udoh yerine Jason Thompson mı?

Muratcan Ediz

Anadolu Efes Tur Kapısını Araladı !

Ruhi Ünal

Fenerbahçe’de Final Four Yemeği

Ruhi Ünal

Leave a Comment