Turkish Airlines Euroleague

Efes Gran Canaria ile karşılaşıyor, Ergin Ataman’dan açıklamalar var

280görüntüleme

F4 hedefiyle sezonda basit galibiyetleri kaçırmamak için uğraşan Anadolu Efes’in bu haftaki rakibi İspanyol temsilcisi Gran Canaria.

Hatırlanacağı üzere ilk yarıda İspanya’ya deplasmana giden temsilcimiz, bu maçta oldukça zorlanmasına rağmen son dakikalarda ortaya koyduğu iyi oyunu sebebiyle sıkı bir galibiyeti koparıp almıştı. Şimdi ise Euroleague’in mütevazi ekibini kendi evinde, İstanbul’da konuk edecek olan Efes’in koçu Ergin Ataman’dan açıklamalar var:

Gran Canaria takımı, tehlikeli bir takım. Seyircimizin de her maçta olduğu gibi vereceği motivasyonla tempolu basketbol oynayıp, galibiyet sayımızı 14’e çıkarmak istiyoruz.

Ayrıca takımın önemli silahlarından biri olan James Anderson da rakipleri hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Rakibin kendilerini oldukça zorlayacağını söyleyen Anderson, şunları ekliyor:

Belki de ilk dört takım arasında yerimizi korumamız için oynayacağımız en önemli maç olacak. Ev sahibi olma avantajımızı kullanmalıyız çünkü sezonun kalan kısmı da zor geçecek.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın