Turkish Airlines Euroleague

Doğuş Balbay : SAVAŞACAĞIZ !

KAPTANIN TEK DÜŞÜNCESİ GALİBİYET

Anadolu Efes’in kaptanı Doğuş Balbay, kritik beşinci maç öncesi EuroLeague’in resmi sitesine bir röportaj verdi ve değerlendirmeler de bulundu.

Tecrübeli oyuncu Doğuş Balbay, ” Olympiacos’la eşleştik ve hedefimiz de Final Four’a kalmak oldu. Şu ana kadar seri 2-2. Her iki takımın da önünde 40 dakika var. Tabii ki onlar ev sahibi avantajına sahip ve taraftarları yanlarında olacak ama her iki takım da maçı kazanmak için 40 dakika oynamak zorunda ve biz de Final Four’a kalmak için savaşacağız. Bazı kritik anlarda, özel maçlarda takım olarak bir araya geldik ve önemli adımlar attık. Asla pes etmedik, hiç geri adım atmadık ve bu iyi hissettiriyor. ”

EVİMİZDE ŞANSIMIZI KULLANAMADIK

“Herkes odaklanmıştı. İkinci çeyrekte 12-13 sayı öndeydik. Ama Olympiacos çok inatçıydı ve asla pes etmediler. Üçüncü çeyreğe yine de 3 sayı önde girdik. Ama özellikle hücumda daha akıllı kararlar aldılar. Evimizde şansımızı kullanamadık ama hala bir şansımız daha var.”

TAKIM KONUŞMASINI YAPTIM

“Şimdiden bir toplantı yaptık ve konuştuk. Final Four’a gitmek için önümüzde hala 40 dakika var. Tek fark Yunanistan’da oynuyor olmamız. Sahada her şeyimizi vereceğimiz, savunmada ve hücumda %100’ümüzle oynayacağımız 40 dakika olduğunu söyledim. Tek maç. Neler olacağını asla bilemezsiniz. 10 sayı önde olsak da geride olsak da beraber kalmak, pozitif kalmak ve maçın tadını çıkartmak istiyoruz.”

 

Related posts

Final Four Ek Biletleri Satışa Çıkıyor

Ruhi Ünal

Jan Vesely : İnşallah Kupayı Alırız

Ruhi Ünal

“Eski Kurt” Rudy geçmişi hatırladı, Madrid’e galibiyeti hediye etti

Orçun Yıldırım

Leave a Comment