blank
Turkish Airlines Euroleague

Datome Konuşuldu,Hines Gitti,Derrick Williams Bekleniyor

13.4bingörüntüleme

Geçen hafta Luigi Datome Olimpia Milano hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Bugün CSKA Moskova başkanın yaptığıyla açıklamayla Kyle Hines’in Olimpia Milano’ya transfer olduğu açıklandı.


Neredeyse çoğu Euroleague takımının pandemi sonrasında bütçe düşürmesi beklenirken Olimpia Milano vites arttırdı. Önce Fenerbahçe Beko’nun yıldızlarına teklif götüren sürpriz bir şekilde CSKA Moskova’nın kaptanını transfer etti.


Geçen hafta Luigi Datome yaptığı açıklamada Olimpia Milano’ya transfer olabileceği yönünde sinyaller verip son sözü Fenerbahçe Beko’ya bırakmıştı. Bugün içerisinde ortaya çıkan söylentiler sonrasında Hines’ın yeni deneyimler ihtiyacı için Olimpia Milano’ya geçtiği açıklandı.

blank
Luigi ”Gigi” Datome (Fenerbahçe Beko)


Bu hafta içerisinde İtalyan medyasında yer alan habere göre Derrick Williams’ın da bu yaz Olimpia Milano’ya geçeceği bekleniyor. Geçen yaz kadrosuna katmak için çok çaba harcayan Olimpia Milano,bu yaz hayaline kavuşacak gibi duruyor.


”Onun Burada Kalmasını İsterdik”


CSKA Moskova başkanı Andrey Vatutin basına verdiği röpartajda ”Kyle’in CSKA’dan ayrılma haberinin doğru olduğunu üzülerek kabul etmeliyim. Onun burada kalmasını isterdik” dedi.
Kendisinin sözleşmesini uzatmayı düşündüklerini açıklayan CSKA Moskova başkanı Andrey Vatutin,Kyle Hines’ın bu isteği kabul etmediğini ”Bizi arayıp yeni bir deneyime ihtiyacının olduğunu söyledi.Biz de bunu saygıyla karşıladık.”

blank
Kyle Hines-(Olimpia Milano)


Andrey Vatutin 33 yaşındaki tecrübeli kaptanını kendine ve ailesine başarılar dileyerek uğurladı.
Euroleague tarihinin efsane isimlerinden olan Hines,bu zamana kadar 4 şampiyonluk yaşadı. 2013’ten bugüne kadar CSKA Moskova forması giyen Hines’ın bu sezonki istatistiği 28 maç,8.8 sayı,4.9 ribaund ve 1.4 asistle oynadı.

blank
Derrick Williams (Fenerbahçe Beko)


Olimpia Milano’nun hareketli bir transfer dönemi geçireceği yatırımlarını arttıracağı görülüyor.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın