Daniel Hackett
Turkish Airlines Euroleague

Daniel Hackett, Bamberg’de

594görüntüleme

Brose Bamberg, Olympiakos’la kontratı sona eren 30 yaşındaki İtalyan/Amerikan guard Daniel Hackett ile iki yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.
1987 doğumlu tecrübeli oyuncu gelecek sezon da THY EuroLeague’de oynamaya devam edecek. 2009’da Benetton Treviso’yla başlayan eski kıta macerası doğduğu ülke İtalya’da devam eden Hackett, 2010-12 yılları arasında Pesaro’da yıldızını parlatmasının ardından Montepaschi Siena’yla EuroLeague sahnesine adım attı. Geçen sezonu Yunan ekibi Olympiakos’ta geçiren oyuncu, yaşadığı ağır sakatlık nedeniyle sezonun büyük bölümünde forma giyemedi.

Tecrübeli oyuncu transferinin ardından verdiği demeçte; “İtalya’dan teklif almadım. Bir orada tekrar oynamak istiyorum. Bamberg ile her konuda anlaştık. Başkan anlattığı projeler ile beni etkiledi.” dedi.

Oyuncunun adı bir dönem Galatasaray Odeabank ile geçse de, Brose Bamberg’in Euroleague’de mücadele etmesi transferi gerçekleştiren baş etken oldu. Geçen sezon sakatlandığı için şans bulamayan ve Milano performansına geri dönmek isteyen Daniel Hackett için Bamberg yeni bir macera olmuş oldu.

 

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın