final four
Turkish Airlines Euroleague

CSKA Moskova Yönetimi Taraftarlarını Uyardı

308görüntüleme

CSKA YÖNETİMİNDEN İSTANBUL’A GELECEK OLAN TARAFTARLARINA UYARI

Bu yıl İstanbul’un ev sahipliği yapacağı 19 Mayıs Cuma günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda başlayacak olan 2017 THY Euroleague Final Four heyecanı öncesi son şampiyon CSKA Moskova, İstanbul’a desteklemeye gelecek olan taraftarlarını uyardı. Yaklaşık 500-1000 kişi arasında Rus taraftarın takımlarını desteklemeye gelmesi bekleniyor.

CSKA Yönetimi, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Euroleague’in salona getirilmesini yasakladığı maddelerin listesini yayınladı.

– Silahlar,
– Tüm kavanoz, şişeler,
– Profesyonel fotoğraf ve video kameralar,
– Alkol ve uyuşturucu maddeler,
– Irkçı, yabancı düşmanı ya da homofobik, grafiti ile bayraklar, afiş, tişörtler,
– Polisle önceden görüp onaylamadığı afişler ve bayraklar,
– Şemsiyeler,
– Motosiklet kaskları,
– Yiyecek ve içecek,
– Gaz kutular ya da yanıcı amaçları,
– Havai fişek,
– Megafonlar, vuvuzelalar.
– Selfie çubukları,
– Hayvanlar,
– Lazer işaretleme aygıtları,
– Çanta (40×40 cm boyutu aşmayanlara izin veriliyor)
– çakmak, madeni paralar,
– kamu güvenliğini tehlikeye sokabilecek diğer öğeler.

CSKA Moskova yönetimi yaptığı resmi açıklamada; “Çatışmalar içine girmeyin ve provokasyonlara yenik düşmeyin. Herkesin güvenlik kurallarına uymasını istiyoruz. Madeni paralar, çakmaklar ve şemsiye: Hepimiz her gün taşıdığımız bu eşyalara özellikle dikkat etmeliyiz. Maç günü onları kaldığımız odamıza bırakmalıyız. Çanta büyüklüğüne de özellikle dikkat etmelisiniz!” uyarısında bulundu.

CSKA Moskova Basketbol Kulübü başkanı Vatutin ; Türkiye’deki güvenliğin işlemeyebileceğini kastederek; “Final Four’da ortalama olarak 1000 kadar CSKA taraftarı olurdu. Bu sefer iki katı daha az olacak. Fakat, burada iki konu var. İlki ekonomik. İnsanlar Rusya’da daha az kazanıp, daha az harcamaya başladılar. Final Four’un yaratacağı harcamayı karşılayamazlar. İkincisi ise daha ana bir konu, güvenlik. Türkiye’de yaşanan olaylar sonrasında insanlar evinde kalacak. Bunu herkes biliyor.” şeklinde spekülasyon oluşturabilecek bir açıklama yaptı. Daha önce de benzer bir açıklama yaparak tepki gören Vatutin’in yine Türkiye’nin güvensiz bir ortama sahip olduğunu söylemesi dikkat çekti.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın