CSKA Moskova
Turkish Airlines Euroleague

CSKA Moskova Teodosic’e veda etti

360görüntüleme

CSKA Moskova Başkanı Andrey Vatutin, NBA takımı Los Angele Clippers’a giden yıldız oyuncusu Milos Teodosic’e veda mesajı yayınlayarak teşekkür etti.

“Milos takımımıza katılmadan önce EuroLeague’in MVP’si olmuştu ancak bence asıl burada Avrupa’nın en iyi oyuncusuna dönüştü. Onun yeteneklerini burada altı yıl boyunca izleyebildiğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Basketbol açısından gerçekten bir dahi ve taraftarlar, rakipler bazen takım arkadaşları ve koçları için bile sahada yaptıkları tahmin edilemez şeylerdi. Her zaman kazanmayı istedi ve bu yolda elinden gelenin en iyisini yaptı, takımın lideriydi. Cesur ve ne zaman sorumluluk almasını bilen bir oyuncuydu.

blank

Parkeye her çıktığında inanılmaz hisler uyandırdı ve kendine onu izlemekten hayranlık duyan bir kitle oluşturdu. Eminim ki birçok kişi maçlarımıza Teodosic’in sihrini izlemek için geliyordu. O kadar harika saha görüşü ve yaratıcılığı vardı ki izleyiciler bazen saha kenarında, ekran başında gözlerini ovuşturup, kafalarını sallayıp gördükleri şeyin gerçek olup olmadığına karar vermek zorunda kaldılar. Onu hem bir basketbolcu hem de yakın bir arkadaş olarak özleyeceğim. Vedalar her zaman zordur ancak bu gün gerçekten ekstra üzücü bir gün. Altı yıl önce CSKA’ya gelen yetenekli genç bugün buradan her şeyi kazanmış yetişkin bir adam olarak ayrılıyor. Milos’a sağlık ve bol şans diliyorum.”

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın