Bir Devrin Sonu:Fotsis gitti!

36 yaşındaki oyuncu,16 yaşındayken basketbola adım attığı kulüple yeni bir sözleşme imzalamadı.Bu noktada Panathinaikos yöneticilerinin oyuncunun yaşını sorun ettiği öne sürüldü.

Basın açıklamasına göre: “Panathinaikos BC Superfoods, Antonis Fotsis ile olan sözleşmesini sona erdirmiştir. Antonis’e ekibimize sunduğu her şey için teşekkür ediyoruz ve kariyerinin geleceği için ona en iyi dileklerimizi sunuyoruz. Fotsis, yeşil formayla harika anılarıyla adını efsaneleştirdi ve 19 kupa kazandı, bu yüzden sonsuza kadar Panathinaikos tarihi ve ailesi için ayrılmaz bir parçası olarak kalacak “dedi.

Fotsis, üç kere EuroLeague’de şampiyon olmuş ve Pana harici Real Madrid, Dinamo Moskova, EA7 Emporio Armani Milano, Memphis Grizzlies forması giymiş, kuşağının en yetenekli Yunan oyuncusu olmuştur. Ayrıca Eurobasket 2005 ve 2006 FIBA ​​Dünya Kupasında gümüş madalyayı kazanan Yunan milli takımının bir üyesiydi.

Ergenlik çağlarından beri “Batman” lakabıyla anılan Fotsis; böyle anılmasının sebebini genç milli takımlardaki takım arkadaşlarının iyi sıçradığını düşünmesi olarak açıkladı.

Akif Enes Kütük

Akif Enes Kütük

Küçüklüğünden beri bir garip basketbol aşığı, 2006'dan sonra Fenerbahçe ve 2006'dan önce Ülkerspor taraftarı, ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisi ve BG'nin yöneticilerinden.. Basketbolseverin kendi gözünden..
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Bogdanovic “Vince Carter Euroleague Takipçisi”

Geçtiğimiz günlerde Sasha Ozmo'ya röportaj veren Bogdan Bogdanovic, hayatındaki son gelişmeleri aktardı. Bogdan Bogdanovic ilk olarak,  40 hala yaşında oynayan...

Kapat