Aziz Yıldırım Euroleague
Fenerbahçe BekoTurkish Airlines Euroleague

Aziz Yıldırım: “Türk spor tarihindeki en büyük başarıdır “

344görüntüleme

BAŞKAN YILDIRIM FENERBAHÇE DERGİSİNE KONUŞTU

Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Dergisi’nin Haziran sayısında uzun bir yazısı yayınladı. Aziz Yıldırım imzalı yazıda, Euroleague şampiyonluğu, basketbol şubesinin geleceği ve sponsorlukların yanı sıra diğer branşlardaki başarılara da değindi.

Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Dergisi’ndeki yazısından basketbola özel satır başlarını sizin için derledik.

“Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın kazandığı Euroleague şampiyonluğunu, takımlarımız tarafından kazanılan uluslararası başarılar içinde ayrı bir yere koyuyorum.

Uzun vadeli planlama, sabır, çalışma ve emek harcanarak kazanılan bu Kupa, spor dünyasının bu organizasyona verdiği değer göz önünde bulundurulduğunda, Türk spor tarihinde kulüpler bazında elde edilen en büyük başarıdır ve ne mutlu bize ki bu başarıyı Türkiye’ye armağan etmek Fenerbahçe’ye nasip olmuştur. Böylece Fenerbahçe, sportif başarıda çıtayı çok yükseklere taşımıştır. Türk spor tarihinde artık elde edilen bu başarıyı geçebilecek tek başarı kıstası, bir Türk kulübünün futbolda Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanması olacaktır.

aziz yıldırım euroleague ile ilgili görsel sonucu

Başarı, geniş bir ekibin müşterek çalışmasının sonunda elde edilmiştir. Elde edilen başarıda en büyük pay Sayın Obradovic’e ve basketbolcularımıza aittir. Sayın Obradovic’e ve Teknik Heyetimize, İdari Menajerimize, Basketbolcularımıza, Kondisyonerimize, Tercümanımıza, malzemecisinden, kapıda bekleyen güvenlikçi arkadaşıma kadar bu takıma emek veren tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Ayrıca; bu başarıda Yönetim Kurulu’ndaki yol arkadaşlarımın ve geçmiş yönetimlerdeki arkadaşlarımın da katkısı büyüktür. Harcadıkları mesailerinden ve emeklerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum.

aziz yıldırım euroleague ile ilgili görsel sonucu

Bu başarının kalıcı olması, bu kupaların kanıksanması, Fenerbahçe’nin Avrupa’da hatta dünyada bir basketbol ekolü olarak anılması için bundan daha fazla çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Bu kapsamda, Doğuş Grubu ve Sayın Ferit Şahenk ile Yelken Şubemizde yaptığımız ve meyvelerini almaya başladığımız iş birliğinin bir örneğini basketbolla yinelemek istiyoruz. Umarım; görüşmeler olumlu sonuçlanır ve daha da güçlü bir yapıyla taraftarlarımızın önüne çıkarız. Ülker ve Doğuş gibi Türkiye’nin en büyük iki markası ile iş birliğindeki Fenerbahçe’nin, Avrupa’nın bu en büyük kupasını her sene müzesine getirmeyi bir gelenek haline getireceğine eminim.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın