Turkish Airlines Euroleague

Aziz Yıldırım Şampiyonluğu Değerlendirdi

BAŞKAN YILDIRIM, BAŞARININ DEVAM EDECEĞİ GÖRÜŞÜNDE

THY Euroleague şampiyonluğu sonrası Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım FB TV ‘ye önemli açıklamalarda bulundu. Şampiyonluğun hikayesini , takımı ve gelecekte ki plan, projelerini anlattı. Ayrıca Doğuş Grubuyla olan sponsorluk sürecinede değinerek tüm takımı tebrik etti.

Aziz Yıldırım kulüp televizyonuna verdiği demeçten önemli detaylar;

“19 senedir Başkanlık yapıyorum ve bu sürede amatör şubelere önem verdim. Erkek Basketbol da bu şubelerden biri. Geldiğimiz zaman 4., 5. oluyorduk. Öyle yarışan bir takımımız yoktu. Bu amatörlere önem vermemden dolayı yükseltmek için Ülker’le bir anlaşma yaptık ve Ülker’in desteğiyle Takımımızı yükseltmeye başladık. Murat Ülker’e ve ailesine teşekkür ediyorum. Çünkü Murat Ülker ve ailesi, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’na sponsor olarak maddi katkıda bulunmuş ve şu anda Avrupa’da bile önemli salonlardan biri olan salonumuz Ülker Sports Arena’yı Fenerbahçe’ye hediye etmiştir. Bu böyle bilinmelidir. Arkasından biz de kulüp olarak destek olduk çünkü açık fazla. İyi bir takım bugün 25-30 milyon Euro’lar arasında oluyor. Bugün CSKA Moskova’yı duydum, 42 milyon dolarmış. Çok büyük paralar. Ülker’le beraber finanse ederek belli bir noktaya getirdik. Bu noktada Obradovic gibi dünya çapında bir antrenör gelmesi, onun takımı oluşturması. Malzemecisinden oyuncusuna, yöneticisinden başkanına bir ekip çalışmasıydı. Madrid’de 4. olduk, geçen sene 2. olduk ve bu sene şampiyon olduk. Artık Fenerbahçe’nin hedefi tesadüfi şampiyonluk değildir, kalıcıdır. Fenerbahçe eğer bir hata yapmazsa koçuyla, oyuncularıyla iyi bir ekip olarak devam ederse, maddi kaynağı da yeni dönemde Doğuş’la beraber bir çalışma yapıyoruz, Doğuş da sponsor olarak bu aileye katılırsa ki Sayın Ferit Şahenk bu konuda iddialı… Beraber olursak Fenerbahçe basketbol Takımı bundan sonra da bu başarıları kazanır. Nedir bu başarı? Her sene Final Four’a kalmak ve derece yapmaktır. 1. olabilir, 2. olabilir. Önemli olan her yıl katılmaktır. Önemli olan başarının çıta noktasına gidebilmektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ndeki tüm vatandaşlara hayırlı olsun. Fenerbahçelisi, başka takım tutanı, hepsinin bu takıma sahip çıkması lazım.

Antrenör Obradovic başta olmak üzere yanındaki sporcularımıza, malzemecisinden tercümanına, orada görev alan herkese teşekkür ediyorum. Taraftarlarımızın desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şunu bilsinler; Aziz Yıldırım’ın istifa edip gitmesi kolaydır ama yaptığı işlerin devam etmesini sağlamak zordur. Bunu herkes böyle bilmeli ve zamanı geldiğinde bilecektir de.” dedi.

 

Related posts

Jan Vesely : İnşallah Kupayı Alırız

Ruhi Ünal

Euroleague’de Kasım ayı MVP’si bizden biri: Vasilije Micic!

Orçun Yıldırım

Euroleague Temsilcilerimizin Maçları Hangi Kanalda ?

Ruhi Ünal

Leave a Comment