Tyler Honeycutt

Anadolu Efes’in Yüzü Yine Gülmedi

Lacivert beyazlı temsilcimiz son çeyrek hücumda oldukça zorlandığı mücadelede rakibine 74-79 mağlup olarak salondan boynu bükük ayrıldı.

Unicaja Malaga karşılaşmaya Sasu Salin’in peş peşe iki üçlüğüyle girerek 6-2 öne fırladı. Anadolu Efes pota altını kullanarak farkı eritmeye çalışsa da Shermadini’nin sayılarıyla İspanyol ekibi önde kalmayı sürdürdü (8-13). Lacivert beyazlılar hücumda iyi bir performans gösterse de savunmada özellikle dış atışlarda rakibini bir türlü durduramadı ve farkı da azaltamadı (16-24). Simon’un üçlüğü ve Augustine’in tek serbest atışının ardından ilk devre Malaga’nın 6 sayılık üstünlüğüyle sona erdi (19-25).

İkinci çeyreğe iyi başlayan Anadolu Efes, rakibinin kolay atışları kaçırmasını çok iyi değerlendirdi ve Simon önderliğinde farkı 2’ye kadar indirdi (26-28). Lacivert beyazlılar Adams’ın smacıyla skoru da eşitleyip Malaga’ya molayı aldırdı (28-28). Vladimir Stimac her iki pota altındaki etkili oyunuyla mola dönüşünde temsilcimizi öne taşıdı (31-28). Ancak pota altını iyi kullanan Malaga, 6-0’lık bir seriyle tekrar öne geçmeyi başardı (31-34). İlk devre ise 35-35’lik eşitlikle sona erdi.

İkinci yarıya çok iyi başlayan Anadolu Efes, McCollum önderliğinde bir anda 7 sayı öne fırladı (42-35). Ancak Malaga pes etmedi ve 7-0’lık hızlı bir seriyle skoru eşitledi (42-42). Simon ve Motum ikilisinin oyuna dahil olmasıyla doğru hücumlar yapan lacivert beyazlılar, savunmada da rakibini durdurmayı başarınca tekrar kontrolü öne aldı (53-47). Josh Adams‘ın son saniyedeki turnikesiyle birlikte son çeyreğe temsilcimizin 6 sayılık üstünlüğüyle girildi (59-53).

Anadolu Efes son çeyreğin başında da sert savunmasıyla rakibine kolay sayı imkanı tanımadı ancak Malaga da yaptığı bloklarla farkın açılmasına izin vermedi (64-57). Bir anda tempoyu arttıran İspanyol ekibi, peş peşe iki üçlükle Perasovic‘e molayı aldırdı (64-63). Mola dönüşünde de Nedovic’in üçlüğüyle öne geçmeyi başardılar (64-66). Anadolu Efes’te bu bölümde sahneye çıkan Dunston, hücum ribauntlarının ardından bulduğu sayılarla takımını skorda tuttu (69-70). Nedovic’in üçlüğüyle son iki dakikaya Malaga ekibinin 6 sayılık üstünlüğüyle girildi (69-75). Kalan bölümde hata yapmayan Malaga, maçtan da 74-79 galibiyetle ayrılmayı başardı.

Anadolu Efes’te Vladimir Stimac 17 sayı ve 11 ribauntla oynarken Brock Motum 16 sayı, Krunoslav Simon ise 12 sayı üretti. 2. galibiyetini alan Unicaja Malaga’da ise Nemanja Nedovic 13 sayı ve 8 asistle yıldızlaşırken Giorgi Shermadini 13 sayı üretti.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
perasovic anadolu efes playoff
Velimir Perasovic’in Maç Sonu Açıklaması

Bizim için kabul etmesi güç bir mağlubiyet oldu. Son çeyrekte avantajımız vardı ve son dakikalara önde girdik ama son anlarda...

Kapat