Anadolu Efes’den Kötü Başlangıç

Anadolu Efes, Errick McCollum‘un harika performansı önderliğinde çabalasa da Real Madrdi, Luka Doncic’in kusursuza yakın oyunu sayesinde maçtan 74-88 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın başında her iki takım da pota altından etkili olarak sayılar üretti ve dış atışlarda istediği yüzdeyi yakalayamadı. İlk molaya Real Madrid’in iki sayılık üstünlüğüyle girildi (11-13). Mola dönüşü topu iyi paylaşan Real Madrid, Ayon ve Randolph’la sayılar üreterek farkı 8’e yükseltti ve Perasovic’e molayı aldırdı (14-22). Luka Doncic’in de tempoyu iyice arttırmasıyla kontrolü elinde tutan Madrid ekibi, ilk çeyreği 9 sayı önde tamamladı (19-28).

İkinci çeyreğin başında da hücumda çok rahat sayılar bulan Real Madrid, farkı da iyice açtı ve koç Perasovic’e erken bir mola daha aldırdı (21-37). Anadolu Efes savunmada zorlanırken, hücumda ise McCollum ve Ledo‘nun bireysel çabalarıyla sayılar üreterek farkı eritmeye çalıştı (31-43). Koç Laso’nun molası sonrası Stimac ve Dunston‘ı aynı anda kullanan Efes, hücumda da McCollum’un bireysel çabalarıyla fark tek hanelere indirdi (34-43). İlk yarı da Madird ekibinin 9 sayılık üstünlüğüyle tamamlandı (45-36).

İkinci yarıya da Stimac ve Dunston‘ı yan yana oynatarak başlayan Anadolu Efes, savunmada daha derli toplu gözüktü ve hücum ribauntlarıyla da skor üretti (41-50). Lacivert beyazlıların farkı daha da eritmeye çalıştığı sıralarda Real Madrid’de sahneye tecrübeli oyuncu Felipe Reyes çıktı ve takımını önde tutmaya devam etti (46-56). Ricky Ledo‘nun da devreye girmesiyle rüzgarı arkasına alan Anadolu Efes, çeyreğin bitimine 1 dakika kala farkı 6’ya indirip Laso’ya molayı aldırdı (54-60). Son çeyreğe de Madrid ekibinin 6 sayılık üstünlüğüyle girildi (56-62).

Son çeyreğe de iyi başlayan lacivert beyazlılar, 4-0’lık bir seriyle farkı 2’ye indirdi (60-62). Ancak Real Madrid çabuk toparlandı ve 6-1’lik bir seriyle Perasovic’e molayı aldırdı (61-68). Anadolu Efes’in bir anlık konsantrasyon kaybını iyi değerlendiren İspanyol ekibi, farkı da 13 sayıya çıkarttı (63-76). Luka Doncic’in oyuna ağırlığını koymasıyla Real Madrid de üstünlüğünü sürdürmeye devam etti. Lacivert beyazlı temsilcimizin geri dönüş çabaları da Luka Doncic’e çarptı ve karşılaşma Madrid ekibinin 74-88 galibiyetiyle sonuçlandı.

Anadolu Efes’te Errick McCollum 26 sayı, Ricky Ledo 17 sayı ve 9 ribaunt, Bryant Dunston da 17 sayı ve 8 ribauntla oynadı. Real Madrid’de ise Luka Doncic 27 sayıyla inanılmaz bir performans sergiledi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Andrew Wiggins = 146 Milyon $

Minnesota Timberwolves, genç yıldızı Andrew Wiggins’le dev bir kontrat imzaladı. Kanadalı yıldızın Timberwolves’la olan sözleşmesi bu sezon sonucunda sona erecekti...

Kapat