Stefan Peno Alba Berlin’de

Guyana asıllı Sırp oyuncu Stefan Peno, EuroCup ekiplerinden Alba Berlin’le üç yıllık sözleşme imzaladı. Geçtiğimiz sezonu Barcelona ve Barcelona II ile geçiren oyuncunun kontratına ise önümüzdeki yaz Barcelona’ya geri dönme opsiyonu buluyor.

Transferin ardından Alba Sportif Direktöü Himar Ojeda oyuncu hakkında övgü dolu sözler sarf etti. Ojeda: “Stefan Peno uzun zamandır gelişimini takip ettiğimiz ilgi çekici ve yetenekli bir oyuncu. İyi bir top hakimiyetine sahip ve arkadaşlarına pozisyonlar hazırlamayı seviyor. Bir oyun kurucu için iyi bir kalıba sahip. Bu yaşta olduğu için gelişim potansiyeli de buluyor ve bizim felsefemize tamamen uyuyor.

20 yaşındaki Sırp oyuncu, geçtiğimiz sezon Barcelona formasını 14 İspanya Ligi ve 10 EuroLeague maçında terletmişti. Oyuncu bu maçlarda ortalama 6 dakika civarı süre almıştı. Sezonun bir kısmını Barcelona’nın İkinci Lig’deki takımı Barcelona II’de geçiren oyuncu birçok alt yaş turnuvasında da Sırbistan Milli Takımı’yla yeteneklerini göstermeyi başarmıştı.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
İşte Lokomotiv Kuban Süper Kahramanları

Lokomotiv Kuban bir yandan önümüzdeki sezon çalışmalarına devam ederken bir yandan da Avrupa’da sık karşılaşmadığımız bir pazarlama yöntemiyle karşımıza çıkıyor....

Kapat