blake schilb
7DAYS EuroCupGalatasaray Nef

Schilb: “Annem salondaki enerjiye inanamıyor!”

574görüntüleme

Galatasaray Odebank forması giyen Blake Schilb, SF pozisyonunda oynuyor. Strasbourg maçları öncesi Eurocup’un resmi sitesinde bir blog yazısı kaleme aldı.

Takım arkadaşlarının performanslarına, sahada nasıl güçlü kalabildiklerine değinen ve taraftarın itici gücüne dikkat çeken Schilb final maçları için de yorumlarda bulundu.

Eurocup’ı kazanmak sezon başındaki hedeflerimizden biriydi ve şu an bunu başarmak için bir şansımız var. Başarılı bir sezonun ardından finaldeyiz. Gran Canaria ikinci maçında finale neredeyse ulaşamıyorduk. Vlado Micov bizim sahadaki en önemli liderlerimizden biri ve bu süreçte bunu kanıtladı. Takımda Lasme, Sinan gibi Eurocup ve Euroleague’de oynamış tecrübeli oyuncular var. Daha sonradan aramıza Chuck Davis ve Curtis Jerrels da katıldı. Gran Canaria maçını kaybettik ama sayı farkıyla finale yükseldik. Bu maçta Chuck turnuvanın en skorer oyuncuları arasında bir basamak daha yükseldi. Harika bir gruba sahibiz.

Saha avantajımız olmasına karşın Strasbourg’daki ilk maçı evimizde nasıl oynayacağımızı düşünerek gözardı edemeyiz. Eğer İstanbul’da kutlama yapmak istiyorsak her şeyin başlangıcı Strasbourg’a karşı çıkaracağımız iyi maç olacak. Orada yıllarca oynadıktan Fransa’ya tekrar geri dönmek biraz ironik fakat aynı zamanda ilginç de olacak. İki takımın başında Fransa ve Türkiye Milli Takımlarının coachları var, bu sezon sonrası Olimpiyat Elemeleri’nde de karşılacaklar. Maçın şimdiye dek birçok hikayesi var ama Eurocup finaline ulaşmak harika bir his.

Fransa’da 6 sene oynadım ve Strasbourg’daki bazı oyuncularla geçmişte de karşılaştım. Mesela geçtiğimiz sezon Paris’te oynarken Mardy Collins’e karşı. Belki biz biraz daha tecrübeli takımız, ki bu bize deplasmanda yardımcı olabilir, fakat zor bir maç olacak. Oraya sadece sayı farkı için değil, kazanmak için gidiyoruz. Kadrolarına aşinayım. Beaubois ve Collins bu sezon geldi fakat Louis Campbell ve Matt Howard bir süredir orada. Çeyrek finalden bu yana savunmada iyi bir ritm yakaladık ve eğer bunu devam ettirip Lasme’yi faul probleminden uzak tutarsak iyi bir şansımız olacak.

Eğer ki üç sayı atabilirsem… Neler olur bilmiyorum! Bayern Münih maçında 5’te 0 attım ve Lasme 5 faul aldı. Gran Canaria ilk maçında yine 5’te 0 attım, Lasme yine 5 faul aldı. Ben de Lasme’yle şakalaşıp, “Hey adamım, bu maçta da 5 faul alırsan yine üç sayı atamayacağım” dedim. Ne oldu biliyor musunuz? Yine 5 faul aldı. Ben de 4’te 0 attım. Bir yerde benim en az 2 üçlük atabileceğim ve onunda yalnızca 3-4 faul alabileceği zamanı yakalamamız lazım!

Muhteşem taraftarımız da bu başarının aktörlerinden. Belki çok kişi “Cim Bom”un taraftarlarını bilmiyor fakat onları bir kez gördüğünüzde en iyi olduklarını düşünüyorsunuz. Özellikle Eurocup’ta her maç daha fazla taraftar geliyor. Son 2 Eurocup maçında annem buradaydı, Chicago’dan gelmişti. Bayern ve Gran Canaria maçlarını yaşadıktan sonra tamamen şok oldu! Salondaki enerjiye inanamadı. Finaldeki ikinci maçta harika bir atmosfer olacak. Yine de şu an yalnızca ve yalnızca ilk maça konsantre olmalıyız. Dediğim gibi Strasbourg’a kazanmaya gideceğiz. Onlar güçlü bir takım ve kolay olmayacak.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın