erick mccollum
7DAYS EuroCupGalatasaray Nef

Errick McCollum: “Galatasaray’da Kalmak İstiyorum”

731görüntüleme

Galatasaray Odeabank’ın Eurocup’ta MVP gösterilen oyuncusu Errick McCollum Cumhuriyet gazetesinden Cumhur Önder Arslan’a açıklamalarda bulundu. McCollum Galatasaray’ı ve geçirdiği sezonu değerlendirdi. Fransız takımı Strasbourg’u evinde 78-67’lik skorla geçen ve Eurocup’ta şampiyonluğa ulaşan Galatasaray’da McCollum üstün bir performans ortaya koymuştu.

McCollum MVP ödülünü kazanması ile ilgili, “Bu Eurocup’taki 6. sezonum, çok zor zamanlar geçirdim. Hatalar da yaptım. Ama çok çalıştım. Bu takım için bu taraftar için çok çalıştım. Final maçlarında kötü bir performans çizmiş olabilirim ama bu, rakibin bana uyguladığı savunmadan kaynaklandı. Fakat Strasbourg diğer takım arkadaşlarımı unuttu. Ben tek savaşmıyordum onlar da işin içindeydi.” değerlendirmesinde bulundu.

Başantrenör Ergin Ataman’a ve Galatasaray taraftarına da değinen oyuncu, “Taraftarımıza ayrı bir parantez açmak istiyorum. Basketbolu bilmeyen biri bile olsa, finalde sahaya koyup ‘Oyna’ desek oynardı. Neden mi? Çünkü taraftarımız bizim gibi inanmıştı. 6 sezon Avrupa’da oynadım ama böyle taraftar görmedim. Kupayı onlar kazandı, onlar kazandırdı, onlara armağan olsun.” açıklamalarını yaparak gelecek sezon bu taraftarla birlikte olmak istediğine dair ipuçları verdi.

Başarılı oyuncu bu konuyla ilgili son olarak, “İstanbul’u seviyorum. Buradaki insanlar mükemmel, İstanbul’da rahatım. Kalmak isterim ama takımın planlamasını daha bilmiyorum. Takımda kalıp Galatasaray’da basketbol oynamak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın