Diğer

Villanova Şampiyon

Amerikan Kolej Ligi’nde (NCAA) Villanova kıran kırana geçen bir mücadelenin ardından North Carolina’yı son saniye üçlüğü ile 77-74 yenmeyi başardı. Bu sonuçla 31 senenin ardından şampiyon olmayı başardı.

Son 6 saniyeye girildiğinde North Carolina hücumunda Marcus Paige’nin inanılmaz şutu ile skor 74-74’e geldi. Maçın bitmesine saniyeler kala herkes maçın uzayacağını düşünürken Kris Jenkins ortaya çıktı. 3 sayı çizgisinin biraz gerisinden bulduğu isabetli atışla Villanova’ya şampiyonluğu getirdi.

Villanova's Kris Jenkins high fives fans after the NCAA Final Four tournament college basketball championship game against North Carolina, Monday, April 4, 2016, in Houston. Villanova won 77-74. (AP Photo/David J. Phillip)
Kris Jenkins maçın ardından..

Villanova tarihinde ikinci şampiyonluğu yaşarken Kris Jenkins nefeslerin tutulduğu anda hayatının sayılarından birisine imza attı. Villanova daha önce 1985’te yine bir son saniye basketi ile George Town’u yenmiş ve şampiyon olmuştu. Final maçının MVP’si seneye NBA draftında boy gösterecek olan Ryan Arcidiacono oldu. 16 sayıyla mücadele eden Arcidiacono maçı kazandıran sayının da asistini yaptı. Jenkins, 14 sayıyla oynamasına karşın maçın en çok konuşulan ismi oldu.

İşte Jenkins’in şampiyonluk getiren sayısı :

Related posts

Afyon Belediyespor – Türk Telekom Maç Sonucu: 80-61

Ufuk Sarıca: “Böyle olayların kimseye faydası yok”

Ruhi Ünal

Ergin Ataman’ın Bileti Kesildi

Ruhi Ünal

Leave a Comment