Diğer

Datome: “Şampiyonluk Gelirse Sakalımı Boyarım!”

gigi-datome

Fenerbahçe’nin yıldız pivotu Ekpe Udoh, Pero Antic, Gigi Datome ve Jan Vesely final-four Berlin öncesi Akşam Gazetesi’ne röportaj verdi.

Gigi Datome Berlin’de şampiyon oldukları takdirde sakalını boyayacağını ifade etti. Nijerya asıllı Udoh ise Obradovic’ten de bahsederken futbolcuların Obradovic ile çalışamayacaklarını düşündüğünü söyledi. Euroleague serüvenlerini de anlatan oyuncular bu sezon final-four şampiyonluğuna inançlarının tam olduğunu belirttiler.

İşte röportajın tamamı:

UDOH

– Son şampiyon Real Madrid’in sahadan nasıl süpürdünüz?

UDOH: İnanılmaz bir seri yaşadık. Bizim için rüya gibiydi. Son şampiyonu yeniyorsunuz. R.Madrid serisi 2-0 olduğunda bile korkuyordum. Çünkü karşımızdaki takım, ne yapmasını gerektiğini iyi bilen bir takımdı… Saha avantajları vardı. Ama müthiş bir oyun sergiledik.

O AN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU

– Ülker Arena’daki serinin ikinci maçında tüm salonunun “Ekpe Udoh” diye bağırmasında neler hissettin?
Aslında sonradan izlediğimde tüylerim diken diken oldu. Çünkü maç içinde onları duyamıyordum. Sadece maça konsantre oluyordum. Onun mutluluğunu yaşayamadım. Yine de güzel bir duyguydu.

BEN DE İYİ BİR FENER TARAFTARIYIM

– Şükrü Saracoğlu’nda da G.Saray derbisini izledin. F.Bahçeli taraftarlar ile birlikte maç sırasında besteler de söyledin. Herhalde İyi bir F.Bahçeli oldun?
Ben de çok iyi bir F.Bahçeli oldum. F.Bahçe’nin herhangi bir dalında maçı olduğunda izlemeye çalışıyorum. Programımı ona göre ayarlıyorum. Buradaki kadın basketbol ve voleybol maçlarını kaçırmamaya çalışıyorum. Gerçekten çok müthiş bir kulüpte oynuyorum. Futbol takımının maçlarını bazen yemek yediğimiz yerlerde izliyorum. İzlemediğim zaman da Melih bana bilgi veriyor.

– Obra, futbol takımını çalıştırır mı?
Onun yapamayacağı hiçbir şey yok. Neden olmasın. Ama bilemiyorum. Onunla çalışamayabilirler. Futbolcular için için Obradovic zor olabilir.

UDOH: F4’e de gel Aly

– Senin gibi Aly Eckmann da iyi bir F.Bahçe taraftarı oldu?
Evet, biliyorum. Gerçekten sevindim. Final Four’da bizi desteklemesini bekliyorum. Berlin’e de gelebilir. Onu bekliyoruz.

– Berlin’de de yoğun bir F.Bahçe taraftarı olacak. Final Four’u nasıl değerlendirirsin?
Mükemmel bir tecrübe olacak. Orada da fazla taraftarımızın olması bize daha fazla güç ve enerji verecek. Bu bizi daha konsantre edecek.

ekpe udoh

UDOH’UN EN’LERİ?

– En unutamadığın maç?
Real Madrid serisinin ilk iki maçı.

– En iyi oynadığın maç?
Real Madrid serisinin ilk iki maçı.

– Takımın en çalışkanı kim?
Gigi ve Bogdan çok çalışıyor.

– Takımın en tembeli kim?
Bunu söyleyemem. Aramız bozulur.

– Takımın en çok konuşanı kim?
Pero… Otobüste hiç susmuyor.

– Takımın Superman’i kim?
Herkes… Hepinizin üstün güçleri var.

– En iyi kim şarkı söylüyor?
Tabii ki de ben…

– En kötü kim şarkı söylüyor?
O da benim (Gülüyor).

jan-vesely-fenerbahce

VESELY: BERLİN’DE UÇUŞA HAZIRIM

– Sakattın, Real Madrid serisinde yoktun. Kenarda oturmak nasıl bir duygu?
Dünyanın en kötü duygusu… Bir metre uzaklıkta olup da takıma yardım edememek beni kahretti. Alışık olduğum bir durum değil. Ama kazandığımız için çok mutluyum. Katlanması çok zor bir duyguydu.

– Vesely Airlines, uçuşa hazır mı?
Tabii ki de bunun için çok çalışacağım. Elimden gelen her şeyi yapacağım. Hazır olacağım.

– Üst üste iki Final Four nasıl bir his?
Oraya gelmek gerçekten çok önemli. Ama kupayı kazanmak çok daha önemli… Geçen sene yapamadığımızı bu sene yapacağız ve kupayı kazanacağız.

– Bu takımın geçen sezonki ilk maçta kaybeden takım ile farkı nedir?
Bu takım atmosferi çok daha farklı… Çok iyi bir takımız. Çok iyi bir arkadaşlığımız var. Hep birlikte hareket ediyoruz. Takım kimyasını daha iyi oluşturduk. Saha içinde olduğu gibi saha dışında da bizler çok iyi arkadaşız. Bunun Final Four’a yansıyacağını düşünüyorum.

– F.Bahçe taraftarının senin hakkında yaptığı besteye ne diyorsun?
Çok onur verici bir şey. Taraftarların bizi sevdiğini görmek ayrı güzel bir duygu… Bunu zaten biliyordum. Ama bunu bir şarkı ile taçlandırıyor olmaları beni daha da mutlu ediyor. Gururumu okşadı. Böyle bir taraftarımızın olması bizi daha
çok motive ediyor.

DATOME: SAKALIMI SARI LACİVERTE BOYAYACAĞIM

Gigi Datome, şampiyonluğa ulaşmaları halinde kendisiyle özdeşleşen sakallarını Sarı-Lacivert renklere boyama sözü verdi:

– R.Madrid’i yedi günde devirmenin formülü neydi?
Takımımızla beraber Real Madrid serisinde karakterimizi ortaya koyduk. Burada bir sihir yapmadık. Sonuna kadar mücadele ettik. Böylece turu atlamış olduk. Çok iyi bir basketbol oynadık.

– Final Four’da şampiyonluk yakın mı?
Berlin’de her şey 0-0 başlayacak. Bunun bilincindeyiz. Sahaya çıkıp, Real Madrid serisinde olduğu takım karakterimizi göstereceğiz. Kesinlikle hiçbir maç kolay olmayacak. Kolay olmayan Final Four’u kazanmaya çalışacağız.

gigi-datome-fenerbahce

EVİMDE HİSSEDİYORUM

– Başantrenör Obradovic ile aran nasıl?
Her oyuncuya olduğu gibi bana da bağırdı. Kendimi akıllı bir oyuncu olarak görüyorum. O nedenle koçun ne istediğini çok iyi anlıyorum. Onun dediklerini yapmaya çalışıyorum. Bunu başardığımda da tebriğimi alıyorum.

– Berlin’de şampiyonluk gelirse, sakalını Sarı-Lacivert renklere boyayacak mısın?
Kesinlikle sakalımı kesmem. Ama şampiyonluk halinde sakalımı boyama sözünü veriyorum. Aslında Euroleague’i kazandığımızda kendi kendime bir söz verdim. Bunu söyleyemem. Bu gizli… Şampiyon olursak, onu yapacağım. Ama şampiyonluk kutlamasından sakalımı boyayabilirim.

– İstanbul’da kendini evinde gibi hissediyor musun?
Kesinlikle burada çok rahatım. Hiçbir güvenlik sıkıntısı da yaşamıyorum. Türk insanları çok sıcakkanlı… Bana çok iyi davranıyorlar. Sadece dilde sıkıntı var.

ANTİC: Fenerbahçenin Makedon uzunu Pero Antic, Sarı-Lacivertli takımın içindeki havayı anlattı:

– Birçok dövmen var. Şampiyonluk gelirse, F.Bahçe’yle ilgili dövme yapacak mısın?
Henüz şampiyon olmadık. Şampiyon olduktan sonra bunu düşüneceğim.

– Ivkovic ve Obradovic ile çalışma fırsatı buldun. İki koç hakkında ne düşünüyorsun?
İkisinin de kendi tarzları var. Ivkovic’ten çok şey öğrendim. Şimdi öğrenme sırası Zeljko’dan… 2001’den beri Obradovic’e karşı finallerde oynadığımda onun oyuncusu olmak istedim. Onun oyuncusu olduğum için rüyada gibiyim.

– Bogdan Bogdanovic ile ABD’de şut yarışı yapmıştınız. Şut atma konusunda hanginiz daha iyi?
Ben sabit bir şutörüm. Onunla her zaman antrenman sonrasında yarışıyoruz. Bogdan bir winner (Kazanan)… Ben ne zaman kazanırsam, kendi kazanana kadar beni bırakmıyor. Kendisini kazanmak için çok çabalıyor.

Related posts

Anadolu Efes-TOFAŞ maçı sonuçlandı: 90-84

Selahattin Demirel

Rockets, Wizards maçında üçlük rekorunu ele geçirdi

Orçun Yıldırım

Pınar Karşıyaka Bobby Dixon’ı İstiyor

Mert Akyıldız

Leave a Comment