blank
Avrupa ŞampiyonasıDiğerMilli Takımlar

U16 Milli Takımımız Grubu 3. Bitirdi

341görüntüleme

Karadağ’da düzenlenen U16 Avrupa Şampiyonası’nda yer alan yıldız milli takımımız grup maçlarının sonuncusuna Slovenya ile karşılaştı. Bu karşılaşmada 64-57 yenilen millilerimiz gruplarını 3. tamamladı ve ikinci turda İsrail’in rakibi oldu.

Maça çok kötü başlayan millilerimiz, özellikle ribaundlarda geriye düşünce ilk çeyreği 20-14 geride tamamladık. Bu çeyreğin sonuna doğru kendine gelmeye başlayan millilerimiz farkı azaltsa da kapatamadı. İkinci çeyrekte, ilk periyotun sonunda yakaladığımız momentumu devam ettiren millilerimiz ribaund problemini çözüp soyunma odasına 29-27’lik liderlikle gitti.

Ancak ikinci yarıya top kayıpları ve kötü savunma ile başlayan milli takımımız, 15-0’lık seri ile geri düştü ve periyotu 16-5 geride bitirdi. Son çeyrekte, seri yakalayan taraf biz olsak da farkı sadece 2 sayoya kadar indirebildik. Bu dakikadan itibaren tekrardan oyuna ağırlığını koyan Slovenyalılar sahadan 64-57 önde ayrıldı ve grubumuzu birinci bitirdi.

B grubunda yer alan millilerimiz, bulundukları grubu 3. tamamlayarak ikinci turda İsrali ile karşılaşacak. Bir gün dinlenecek olan millilerimize İsrail karşısında başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın