Diana Taurasi WNBA
Diğer

Taurasi WNBA tarihine geçti

TAURASI REKOR KIRDI

Diana Taurasi, efsane Tina Thompson’ı (7.488) geride bırakarak  tarihinin en skorer oyuncusu olmayı başardı. Los Angeles Sparks forması giyen Diana Taurasi, Phoenix Mercury ile yaptıkları maçta 7 bin 494 sayıya ulaştı. Los Angeles Sparks’ın Phoenix Mercury’yi 90-59 yendiği karşılaşmada 2. çeyreğin bitimine 45 saniye kala attığı turnikeyle “WNBA tarihinin en skorer oyuncusu” ünvanını ele geçirdi. Öte yandan Diana Taurasi maçı 19 sayıyla tamamladı. Diana Taurasi’nin WNBA tarihinin en skoreri ünvanını ele geçirdigi an ve sonrasında yaşananlar;

Diana Taurasi maç sonu verdiği demeçte; ” Bu çok özel bir başarı. Babama çok saygı duyuyorum. Ben ve kız kardeşim için çok çalıştı. Zorlukların üstesinden gelmeyi bize o öğretti.” dedi.

2010 ile 2012 yılları arasında ülkemizde Fenerbahçe ve Galatasaray formalarını giyen 35 yaşındaki Diana Taurasi’yi bir çok NBA yıldızı maçın ardından tebrik etti. Kızlarıyla maçı izlemeye gelen Kobe Bryant’ın yanı sıra NBA’de Cleveland Cavaliers forması giyen LeBron James ve Golden State Warriors’ta oynayan Kevin Durant de sosyal medya üzerinden Taurasi’yi tebrik etti.

Related posts

Embiid atıyor, Sixers kazanmaya devam ediyor

Orçun Yıldırım

Karşıyaka Bahçeşehir Koleji’ni Yendi: 90-81

“Butler insanlarla iyi geçinme konusunda hiç iyi değil”

Orçun Yıldırım

Leave a Comment