Diğer

Fenerbahçe Son Saniyede Güldü

Geçtiğimiz günlerde evinde Efes Pilsen ile zorlu bir Euroleague maçına çıkıp kazanan Fenerbahçe, Ankara’da oynadığı Türk Telekom maçını da son saniyede Bogdan Bogdanovic’in orta sahadan attığı basketle 85-83 kazanmayı başardı.

Maça hızlı başlayan Fenerbahçe ilk çeyrekte 15-4 öne geçmesine karşın sonrasında farkı koruyamadı ve ilk çeyrek 23-20 Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe daha iyi başlayan Türk Telekom hücumun yanında savunma sertliğini de artırınca skor üstünlüğünü ele geçirdi ve ilk yarıyı Fenerbahçe karşısında 11 sayı önde 46-37 bitirdi.

kiziz538_49388_8031034

Karşılıklı basketlerle başlayan üçüncü çeyrekte Fenerbahçe’de bu sefer sahnede Gigi Datome vardı ancak Fenerbahçe savunmada istediği sertliği yakalayamayınca fark 14 sayıya kadar çıktı ve final periyoduna da 69-56 Türk Telekom üstünlüğü ile girildi.

Son çeyrekte sürpriz bir mağlubiyete mahal vermemek için Fenerbahçe büyük efor sarfederken skoru ancak son 12 saniye kala eşitleyebildi ve son 12 saniyeye 82-82 eşitlikle girildi. Bitime 1.9 saniye kala çizgiye gelen Manny Harris çizgiden 1/2 ile döndü ve skor 83-82 Türk Telekom lehine döndü. Maçın son 1.9 saniyesi büyük heyecana sahne olurken Bogdan Bogdanovic orta sahadan attığı üçlük basket ile takımını 85-82 üstünlüğe taşıdı ve Fenerbahçe’ye galibiyeti getiren isim oldu.

Related posts

Galatasaray’da Melo Trimble Sürprizi: 3 hafta yok!

ersin

Semih Erden, İstanbul Büyükşehir Belediye’ye transfer oluyor!

Orçun Yıldırım

Beşiktaş Sompo Japan Fenerbahçe’yi Ağırlıyor

Ruhi Ünal

Leave a Comment