Diğer

Şöhretler Müzesi’ne 16 Yeni İsim

Basketbol Şöhretler Müzesi, Hall Of Fame’e basketbol efsanelerinden 16 yeni isim daha eklendi. Belirlenen isimler Massachusetts’te bulunan Şöhretler Müzesi’nde düzenlenen tören ile duyuruldu.

Salgın sebebi ile 4 ay geciken buluşmada, başta Michael Jordan olmak üzere birçok efsane basketbolcunun ismi yer aldı. Bu yıl basketboldaki 16 efsane isim, onur listesine dahil oldu. Listenin ayrıntıları haberimizde yer alıyor…

En Büyük İlgi Bill Russell’e

2 şampiyonluk yüzüğü sahibi olan Chris Bosh, tam 10 defa All Star seçilme başarısı gösteren Paul Pierce, Washington ve Sacramento takımlarındaki mücadelesi ile tanınan Chris Webber ve NBA tarihindeki en iyi savunma oyuncularından biri olan Ben Wallace, Şöhretler Müzesi’nde bulunmaya hak kazandı.

Bir dönem Michael Jordan’ın da yer aldığı Bulls’un en önemli kozlarından biri olan Toni Kukoc, FIBA Şöhretler Müzesi sonrasında geç de olsa NBA Hall Of Fame’e de seçildi.

Tören içinde en büyük ilgiyi Bill Russell gördü. Tüm dönemlerin en iyi basketbolcuları içinde bulunan 87 yaşındaki Russell, ikinci defa Şöhretler Müzesi’nde olma hakkı elde etti.

Russel, daha önce oyuncu olarak ismini yazdırdığı listede, bu defa antrenör olarak bulunma onurunu elde etti. Önce oyuncu, en son da antrenör olarak Hall Of Fame’e seçilme başarısı gösteren Russel tarihteki beşinci isim oldu.

Hall of Fame’de bulunan isimler ise şöyle:

Bob Dandridge, Clarence Jenkins, Cotton Fitzsimmons, Rick Adelman, Yolanda Griffith, Pearl Moore, Val Ackerman ve Howard Garfinkel.

Related posts

Porzingis’in Doncic’le kuracağı muhtemel ortaklık herkesi heyecanlandırıyor

Orçun Yıldırım

Türk Telekom Bahçeşehir Koleji maçı sonuçlandı: 58-75

Selahattin Demirel

Koç Özhan Çıvgın Karşıyaka’daki görevini bırakıyor

Orçun Yıldırım

Leave a Comment