Diğer

Şimdi Sizin Aklınızda İki Soru Var..

Evet beyler. Şimdi sizin aklınızda iki soru var. Bir savunma nedir? İki savunma nasıl yapılır?

Cleveland Cavailers lige Boston Celtics galibiyetiyle başlamıştı. Bu maçtan sonra Boston Celtics ligde 12 galibiyet 2 mağlubiyetle devam ederken Cleveland Cavailers ise 6 galibiyet 7 mağlubiyetle devam etti. 13 maçta toplam 1360 sayı yiyen Cleveland, maç başına ortalama 104 sayıyı potasında görüyor.

Cleveland, şu an kendi konferansında 9. sırada bulunurken, yepyeni bir takım olan Boston Celtics ise son maçında Kyrie Irving’den yoksun şekilde de kazanmayı başardı. Öte yandan şampiyonluk yolundaki en büyük rakibi Golden State Warriors, Kevin Durant’in olmadığı son 14 maçı da kazanırken, Cleveland Cavailers LeBron James’in olmadığı son 14 maçın sadece birini kazanabildi.

Bu bilgilerin ışığı altında Cleveland’da sular kaynıyor gibi. 5 numara pozisyonunda Tristian Thompson’ın yerine Kevin Love tercihi hücumda daha verimli gibi gözükse de savunmada aynı şeyi söylemek imkansız.

İki oyun kurucusundan da beklenen verimi alamayan Cavs, hücumdan eli boş döndüğünde savunmayı toparlayamıyor. Skor olan her sporda yediğinizden fazlasını atarak yediğiniz sayıları gölgeleyebilirsiniz. Ancak LeBron ve arkadaşları maalesef bunu da henüz sezona uygulayabilmiş değil.

13 maç geride kaldı ve Isaiah Thomas hala dönmedi. Derrick Rose ise yer yer oyuna etki ediyor ama Cleveland Kyrie Irving’i açık bir şekilde arıyor. Wade ise hala kendi rolünü benimseyemediğinden son maçlarda Jr. Smith tekrar ilk beşe döndü. Koç Lue’nin acilen bir çözüm bulması şart. LeBron her maç kendini parçalıyor ama takım içi top paylaşımdan tutun üçlük savunmasına kadar çok eksik bir oyun anlayışı var sahada.

Bu gidişat üzerine sezon sonunda serbest kalacak LeBron’u takımda tutmak zor görünüyor..

Related posts

Bir Euroleague Resitali

Anıl Sebahaddin Uysal

Brandon Paul, NBA’den ayrılmayı düşünmüyor

Orçun Yıldırım

Kaela Davis Tekrar Cimbom’da

Selahattin Demirel

Leave a Comment