Diğer

Shved Ruslar’ı Korkuttu

MINNEAPOLIS, MN - NOVEMBER 9: Alexey Shved #1 of the Minnesota Timberwolves waits to resume action against the Indiana Pacers on November 9, 2012 at Target Center in Minneapolis, Minnesota. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2012 NBAE (Photo by David Sherman/NBAE via Getty Images)
594görüntüleme

2017 Eurobasket’te milli takımımız ile birlikte D grubunda bulunan Rusya Federasyonu’nda Alexey Sheved korkusu yaşanıyor.

Hazırlık aşamalarında bileğinden sakatlanan Sheved, hazırlık döneminin sonlarını kaçıracak gibi duruyor. Hazırlık kampı çerçevesinde Kazan’a giden Ruslar, 4 Rusya ve 1 Euroleague şampiyonluğu olan, 2012 Yaz Olimpiyatlarında ve Eurbasket 2011’de Rus milli takımı ile bronz madalya kazanmış ve 3 sezon boyunca NBA tecrübesi yaşamış olan Alexey Ruslar için çok şey ifade ediyordu. Rus milli takımının en önemli oyuncularından biri olması sebebiyle Kazan’a götürülmeyince tüm Rus taraftarlarında bir korku yarattı.

Bu konu ile alakalı olarak açıklamalarda bulunan Rus milli takımının antrenörü Sergei Bazarevich, ‘Umarım Shved yakın zamanda iyileşir ve bu sakatlık onun Eurobasket’te oynamasının önüne geçmesini engellemez. Şu anda bileğindeki sakatlık çok ciddi gözükmüyor’ dedi.

Bir cevap yazın