scottie pippen stephen curry
Diğer

Scottie Pippen: “Curry takımının en iyi oyuncusu değil”

SCOTTIE PIPPEN’DAN OLAY SÖZLER

NBA’in ve Chicago Bulls’un efsanevi yıldızlarından biri olan Scottie Pippen, Golden State Warriors’ın yıldızı Stephen Curry hakkında ağır konuştu. Katıldığı televizyon programında Stephen Curry’nin takımının en iyisi olmadığını söyledi.

scottie pippen curry ile ilgili görsel sonucu

Scottie Pippen; “Curry iki kez MVP seçilmiş olabilir ancak şu an iki takımın da en iyi oyuncusu olmadığını görmek zorundayız. Şu an kesinlikle takımının en iyi oyuncusu değil. Kevin Durant’in takıma gelmesiyle beraber Curry’nin yıldızı söndü. Ayrıca baskın bir oyuncu da değil. O harika bir oyuncu, basketbol sahasında yaptığı işler Cleveland’ın kendisine baskı yapmasını sağlıyor ancak LeBron ve Durant sahanın her yerini domine ediyor. Durant ve LeBron sahada herşeyi yapabilir. Bu adamlar ribaund alabilir, top çalabilir, blok koyabilir, savunma yapıp sayı üretebilir. Herşeyi yapabilirler ve sizi her alanda yenerler.” ifadelerini kullandı.

Stephen Curry NBA 2015-2016 sezonunda 30.1 sayı ortalamasıyla oynarken, bu sezon takıma Kevin Durant’ın gelmesiyle sayı ortalaması 25.3’e düşmüş durumda. Yıldız oyuncu bu sezon kendi istatistiklerinden ziyade takımın kazanmasının önemli olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

Related posts

Alex Tyus: “Galatasaray taraftarları inanılmaz”

Ruhi Ünal

Brandon Paul, NBA’den ayrılmayı düşünmüyor

Orçun Yıldırım

Ivanovic istediği oyunu göremiyor, sonuç: Bir mağlubiyet daha!

Orçun Yıldırım

Leave a Comment