Sasa Djordjevic’in Açıklamaları

Milos Teodosic’in EuroBasket 2017’de Sırbistan forması giymemesi kendi kararı değilmiş meğer. L.A. Clippers da yeni oyuncularının sezon öncesinde dinlenmesini talep etmemiş.

Geçtiğimiz günlerde Sırp dergisi Nin ile yapılan bir röportajda koç Sasa Djordjevic, kararı alanın kendisi olduğunu ve Milos Teodosic’e EuroBasket 2017’de oynamaması fikrini kendisinin söylediğini belirtti:

Kararı ben aldım. Bunu ilk kez söylüyorum. Milos’un arkasına sığınmak falan istemiyorum. Yeterince hazır değildi. Oyuncularımızın sağlık durumlarını önemsemeliyiz. Onlara ihtiyacımız var. Bu turnuvaya gelmemesini ve sorumluluğun bana ait olduğunu söyledim. O da teşekkür edip kararımı onayladı. Birbirimizi anlıyoruz.

Turnuva tarihindeki en kapsamlı eksikliklerden birini yaşadı Sırp milli takımı. Nikola Jokic, Nemanja Bjelica, Nikola Kalinic, Stefan Markovic, Nemanja Nedovic, Marko Simonovic, Nikola Milutinov, Miroslav Raduljica ve Milos Teodosic… Buna rağmen gümüş madalyayı kazanmayı bildiler.

Koç Djordjevic’in elinde kilit bir oyuncu daha olsa belki de şampiyonluğu almaya da yetecekti bu durum ama kendisi pişman değil:

Şampiyonluk yolunda bazı şeyleri kaçırdık. İlk olarak Slovenlerin yaptığı ekstra bir günlük tatil vardı mesela. Birçokları bunu anlamayacak ama oyuncuların o bir günlük dinlenmesi çok önemli. O bir gün çok şey ifade ediyor. İkinci olarak da en azından Stefan Markovic ya da Nikola Kalinic gelseydi bence farklı bir hikaye olurdu.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Bogdanovic Sacramento Kings
Bogdan Bogdanovic’den Samimi Açıklamalar

Dusan Ivkovic’in kariyeriyle ilgili konuşan Bogdan Bogdanovic, İnanılmaz bir koç ama ondan da öte inanılmaz bir insan. O kadar çok...

Kapat