Diğer

Şampiyonlar Ligi Öncesi Başantrenörler Toplandı

Basketbol Şampiyonlar Ligi (BCL), bu hafta başantrenörler toplantısı düzenledi. İsviçre’deki Patrick Baumann Basketbol Evi’nde gerçekleşen toplantı, 2 gün sürdü.

Türkiye’den bu sezon Beşiktaş Icrypex, Galatasaray NEF, Darüşşafaka, Pınar Karşıyaka ve Tofaş’ın dahil olduğu Basketbol Şampiyonlar Ligi başantrenörler toplantısına organizasyonda mücadele edecek takımların antrenörleri katıldı.

Yapılan Başantrenörler Toplantısı’nda yapılan konuşmalar ve önemli açıklamalar haberimizde…

Antrenörler Görüşlerini Paylaştı

Açılışını, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Genel Sekreteri Andreas Zagklis’in yaptığı toplantıda başantrenörler, çeşitli görüşlerini ve tecrübelerini paylaştı. Toplantı kapsamında değerlendirme ve öneriler alındı. Toplantı içinde geleceğe dönük projeler sunularak gelişmeler de konuşuldu.

Basketbol Şampiyonlar Ligi CEO’su Patrick Comninos toplantıda yaptığı konuşmada başantrenörleri Cenevre’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını paylaşarak amaçlarının, kulüplere en üst seviyede hizmet etmek olduğunu söyledi. Comninos, toplantı ile çeşitli fikirlerin ifade edilerek tartışılmasının rekabeti daha da geliştirmeye yarayacağını da vurguladı.

4 Ekim’de Başlıyor

Toplantıda Tenerife Başantrenörü Txus Vidorreta’ya Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 50 galibiyet sahibi olan ilk antrenör olması sebebi ile özel bir ödül verildi.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 6. sezonu, 4 Ekim 2021’de son şampiyon Hereda San Pablo Burgos ile Beşiktaş Icrypex arasında yapılacak açılış müsabakası ile başlayacak.

Normal sezon içinde bulunacak bütün takımların belirleneceği eleme turu maçları ise 13-18 Eylül 2021 tarihlerinde 4 ayrı şehirde oynanacak.

Basketbolseverler Şampiyonlar Ligi maçlarını şimdiden merakla bekliyor.

Related posts

Green: “Şampiyonluk için savaşmayı dört gözle bekliyorum!”

Orçun Yıldırım

New York Knicks’in basketboldan daha büyük bir sorunu var: Fortnite

Orçun Yıldırım

Fenerbahçe Beko Türk Telekom’a Fark Attı

Selahattin Demirel

Leave a Comment