stephen curry
Diğer

Rekorların Bittiği Yerde Yeni Rekor: Warriors

Geçtiğimiz günlerde evinde aldığı Boston Celtics yenilgisi ile evinde 54 maçlık yenilmeme serisi sona eren Golden State Warriors evinde Portland Trail Blazers’ı 136-111 yenerek başka bir rekora imza attı.

The Golden State Warriors' Stephen Curry reacts after hitting a 3-pointer against the Miami Heat during the fourth quarter at the AmericanAirlines Arena in Miami on Wednesday, Feb. 24, 2016. The Warriors won, 118-112. (David Santiago/Miami Herald/TNS via Getty Images)

Maçta tam 18 üçlük isabeti bulan Golden State Warriors üçlük konusundaki istikrarının meyvesini aldı ve bir de rekora imza attı. Normal sezonda toplam 1000 üçlük barajını geçen ilk takım olma başarısını gösterdi. Kalan maçlarından en az 4’ünü kazanması durumunda NBA tarihinin en iyi normal sezon galibiyet yüzdesini elde edecek olan Golden State Warriors Portland galibiyetiyle de bu yolda büyük bir adım atmış oldu.

Stephen Curry’nin 39 sayı, 7asist, 6 ribaund ile yıldızlaştığı maçta, Draymond Green de 22 sayı, 10 ribaund, 10 asist ile triple double yaptı. 35 dakika sahada kalan Draymond Green bu sezon 13. triple double’ına imza atmış oldu. Klay Thompson da 21 sayı ile galibiyete büyük katkıda bulundu.

https://www.youtube.com/watch?v=8fDbgjybW4I

 

Related posts

Dibe doğru koşar adım giden Houston’da ilk kriz patlak verdi

Orçun Yıldırım

Mavs’e katkı veremeyen Barnes ile Kings yakından ilgileniyor

Orçun Yıldırım

LeBron James Muhabirle Tartıştı

Ruhi Ünal

Leave a Comment