Diğer

Ray Vidası Çeşitleri ve Fiyatları

Ray Vidası

İki parça arasında gerçekleştirilen bağlantının dayanıklılığını arttırmak için kullanılan vidalara ray vidası adı verilmektedir. Bu vidalar daha çok mobilya sektöründe kullanılmaktadır. Özellikle çekmece ve masa rafların da kullanılmaktadır. Bu ürünlerin ana maddesi çelik olup genellikle çinko kaplamadır.

Öte yandan krom kaplama çeşitleri de bulunmaktadır. Bu vidaları kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle her mobilyanın boyutu birbirinden farklı olmaktadır. Bu nedenle kullanım öncü ölçü alınması vidaların montajının kolay olması açısından oldukça önemlidir.

Ray Vidası Kullanımı

Bu vidaların kullanımı oldukça kolay olup bazı etkenlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle ray vidası başlığı yıldız şeklindedir. Bu nedenle başlık yapısının bozulmaması için kullanım sırasında yıldız uçlu tornavida tercih edilmelidir.

Aksi halde vidanın söküm işlemi zor olmaktadır. Ayrıca eğer ürünlerde geri montaj işlemi olacaksa o zaman bu vidaların pullar ile takılması oldukça önemlidir. Bu ürünler satın alındıklarında pullar ile beraber satılmamaktadır. Bu nedenle ek olarak pul alınması gerekmektedir.

Ray Vidası Çeşitleri ve Fiyatları

Genel olarak iki farklı ray vidası çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerin her birinin fiyatı ise birbirinden farklı olmaktadır. Vida çeşitleri vidanın boy uzunluğuna göre birbirinden ayrılmaktadır. Dolayısıyla bu ürünün; 9,5 mm ve 13 mm olmak üzere iki çeşidi bulunaktadır.

13 mm olan vidanın birim fiyatı ise diğer çeşide göre daha pahalıdır. Öte yandan toplu alımlarda ise ek indirimler yapılmaktadır. https://www.neofix.com.tr/mobilya-ray-vidasi sayfasında tam da aradığınız ürünleri bulabilirsiniz.

Related posts

Fenerbahçe, Daçka’yı Konuk Ediyor

Ruhi Ünal

Timberwolves “old is gold” diyor

Orçun Yıldırım

Merkezefendi’ye Lucas Takviyesi

Selahattin Demirel

Leave a Comment