Diğer

Pınar Karşıyaka Kaptanı Semih Erden ve Metecan Birsen’den Açıklamalar

Semih Erden ve Metecan Birsen’den Açıklamalar


Pınar Karşıyaka’nın tecrübeli iki ismi Karşıyaka’nın Youtube kanalında katıldıkları programda sorulara cevap verdiler. Pınar Karşıyaka’nın Youtube kanalında yaptığı yarışma programına katılan iki tecrübeli basketbolcu keyifli bir sohbete imza attılar. Semih Erden’in keyifli hali izleyenlerin yüzünü güldürdüğüne eminiz.


Semih Erden önce karantina günlerinde neler yaptığından bahsetti. Spor antrenmanlarını aksatmadan hafta içi 5 gün yaptığı söyleyen Kaptan Semih Erden hafta sonlarında ise bahçe işleriyle uğraşak deşarj olduğunu dile getirdi.


Erken bitirilen sezonun devamı olsaydı şampiyonluğu alabileceklerini düşünen Semih Erden,insan sağlığının herşeyden önemli olduğunu böylesinin hayırlı olacağını söyledi.İnsan sağlığından daha önemli bir konunun altını çizerek cümlesini tamamladı.


İkili canlı yayın ve yarışmada birbirleriyle olan samimiyetlerinden de anlaşılıyor ki bu sezon Pınar Karşıyaka’nın başarısının altında takım uyumu olduğu çok açık ve net bir şekilde belli oluyor. Yayına Semih Erden’in katılmasıyla direk yüzü gülen Metecan Birsen’in Kaptan’dan çok şey öğrendiği ve öğreneceği de aşikar.


Kendisine sorulan sorulardan bir tanesi de gençlere ne gibi tavsiyeler verirsindi.Semih Erden tavsiyelerinin vermeden önce kariyerinin nasıl başladığı neler yaptığından bahsetti.Gençlere yaptıkları işi önce severek yapmaları gerektiğini sonrada farkında olmaları gerektiğini söyledi.NBA tecrübesi sırasında gördüklerini gençlere güzel bir dille şöyle anlattı:2010 yılında NBA’ye gitmeden önce Türkiye-ABD maçında forma giydiğinden dolayı Amerikan basketbolundaki insanlar onu tanıyordu. İnsanların ilk konuştukları o maç hakkındaki performans ve Türkiye’de yaşananlar olduğunu söyledi. Gençlerinde bunu yapması gerektiğini,yapacakları işi araştırmalarını,izlemelerini takip etmelerini tavsiye etti. O zamanlardan kalan bir anısında ise maç sonrasında Ali Ağaoğlu’nun kendilerine ev hediye ettiğinden bile haberleri olduğunu söyledi.


Genç basketbolcular için verdiği bir başka tavsiye ise forma giyebilecekleri bir kulübe gitmeleri gerektiğini tavsiye etti.Kendileri için o doğru takıma gidip gerekli süreyi alıp kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.Basketbolcunun kariyerinin hızlı geçtiğini ve günün sonunda ”keşke” dememek için bunları yapmalarının gerektiğini söyledi.


Bugün için en kral basketbolcuyu bile sosyal medyadan çok kolay takip edip onun antrenmanlarını çalışmalarını takip edebileceklerini ve kendilerine örnek alabileceklerini dile getirdi.
Kendinin keşke dediği konunun ise 2010’dan önce NBA’ya gitmek olduğunu söyledi.Aradaki tek farkın ise bugünki aklıyla gitmek olduğunu kendisi dile getirdi.
Kariyerinde neden hep 9 numaralı formayı giydiği sorusunun cevabının özel olduğunu söyleyen Kaptan,kariyeri sonuna kadar bu numarayı taşıyacağını dile getirdi.


İzleyecilerden gelen bir soru işe şöyleydi: ”NBA seyircisi önünde oynamak nasıl bir duygu ?”


Kaptan bu duygunun çok farklı olduğunu her basketbolcunun bunu bir gün tatması gerektiğini dile getirirken Metecan Birsen’e de bir pas atıp onunda bu hayalini gerçekleştirmesini dilediğini söyledi. Metecan gibi genç basketbolcularımıza sahip çıkmanın öneminden bahsetti. Tribünlerden söz açılmışken Kaptan Semih Erden,Karşıyaka tribünlerinden de bahsetti.Karşıyaka Tribünlerini ”Ölüyü diriltir” cümlesiyle ifade etti.Sezonda iç sahada kötü başladıkları bazı maçlarda seyircilerinin onları toparldığını ve maçı farkla kazandırdığından bahsetti.


Semih Erden son sözlerini ise kendisini bilmeden,fark etmeden,anlamadan yargılayan insanlardan şikayet ederek bitirdi.Kendisinden büyük ve fikirlerini güzel bir dille anlatan insanları dinlediğini yanlışlarını düzelttiğininde altını çizdi.


Semih Erden’in bu sezonu yorumlucak olursak,Pınar Karşıyaka ailesine gayet yakıştığını,abiliğini ve tecrübelerini gayet güzel yerine getirdiğini söyleyebiliriz.Keşke sezonu bitirebilseydi ve Pınar Karşıyaka’yı harika tribünleriyle play-off serisinde izleyebilseydik.


Metecan Birsen’in sorulara verdiği cevaplara gelirsek,kendisini keyifli gördüğümüzü söylebiliriz.Konuşmaya Semih Erden’in de katılmasıyla canlı yayın boyunca yüzünden gülüşü eksik olmadı desek yeridir.


Karantina günlerinde sabah kalkıp güne sporunu yaparak başladığını dile getiren Metecan Birsen antrenmana gitmeyi ve normale dönmeyi özlediğini de dile getirdi.


Evde kız arkadaşıyla zaman geçirdiklerini dile getiren Metecan evde yoga yapmaya başladığını karantinanın ona böyle bir etkinlik yaptırdığını söyledi. Ek olarak çok fazla netflix izlediğini ve kız arkadaşıyla beraber lego yaptıklarını dile getirdi.


Kariyeriyle ilgili sorulara Fenerbahçe’den İstanbul BBSK ve Sakarya’ya gitme sebebinin ise daha fazla süre bulabilmek olduğunu,bu takımlarda kendi eksiklerini kapatmak için gittiğini ve kendini geliştirmeyi seven birisi olduğundan bahsetti.Kariyerinde hiç pişman olmadığını dile getirirken,verdiği kararların doğrusuyla yanlışıyla onu bugünlere getirdiğini söyledi.
Bu sezonda ”1” numaralı formayı giymesinin sebebininde yeni bir başlangıç için seçtiğini ve giydiğinden beri gayet mutlu olduğunu dile getirdi.
Metecan Birsen’inde Pınar Karşıyaka kulübüne fazlasıyla yakıştığını düşünen isimlerden birisiyim.Kendisinin hem fizik hem oyuncu profiliyle Pınar Karşıyaka’ya yakıştığını düşünüyorum.Özellikle bu sezon takımda Semih Erden gibi bir abisi varken çok fazla şey kazanacağından ve kazandığından da eminim.Metecan Birsen için son cümleye gelirsek kendisi bu sezon aklımda iç saha Anadolu Efes maçıyla kaldı.Pınar Karşıyaka’nın zaten huyudur iç sahada önemli bir karşılaşma oynuyorsa geriden gelir,fark ne olursa olsun Pınar Karşıyaka tribünüyle beraber pes etmez ve son dakikaları size harika bir heyecanla izlettirir.Efes maçında oyuna o kadar güzel hem savunma hem hücum katkısı verdi ki bunu yabancı bir oyuncu yapsa kendi kanalları iki hafta bunu konuşurdu. Sadece aklımdaki tek soru son hücumu Larkin’e karşı eli sıcak olan ve kafası maçta olan Metecan Birsen savunsa ne olurdu,son topta savunmada onu göremeyince şaşıran tek isimde ben olamam sanırım..
Karşıyaka Spor Kulübü Youtube kanalında gerçekleşen 5 soru 5 cevap yarışmasını Yiğit Alp Kalkancı güzel sorularıyla sunmaya devam ederken Yaren Erdem’de yardımcı sunuculuğunu yapıyor.Yayın saatlerini ve yayınlarını İnstagram hesabı üzerinden takip edip katılabilirsiniz.

Related posts

Rekorların Bittiği Yerde Yeni Rekor: Warriors

Nihat Telli

Nba’de Yılın Koçu Steve Kerr

Mustafa Kapan

Bennett’in Lisansı İptal Edildi

Ruhi Ünal

Leave a Comment