Diğer

Nesibe Aydın’ın İlk Avrupa Heyecanı

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nın ilk haftasında Bellona Kayseri Basketbol’u ağırlayacak olan Nesibe Aydın’ın başantrenörü Erman Okerman önemli açıklamalarda bulundu.

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda gidebilecekleri yere kadar gitmek istediklerini söyleyen Okerman, ilk önce gruptan çıkmayı hedeflediklerini belirtti. Okerman’ın açıklamalarından öne çıkanlar haberimizde…

“Antrenmanlarımızdan Ötürü Bazı Oyuncular Gelmedi”

Bellona Kayseri Basketbol maçı öncesi önemli açıklamalarda bulunan Okerman, geçen sezon yakaladıkları başarıların, kulübün iyi imkanlar sağlaması sonucunda ortaya çıktığını belirterek artık geride kalan kötü dönemlerde Başkan Mirkan Aydın ve yönetim kurulunun her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Başarının oluşmasındaki en büyük etkenlerin, aile ortamı, bağlılık duygusu ve kendilerine verilen destek olduğunu vurgulayan Okerman, çalışmaya inandıklarını, buna bağlı olan antrenman özelliklerinden ötürü bazı oyuncuların takıma gelmek istemediklerini söyledi.

Rakiplerle Aynı Bütçemiz Yok

Okerman, takımın ana hatlarını koruduklarını ve buna iyi transferlerle de takviye yaptıklarını vurgulayarak takımdan çok memnun olduğunu, bütçelerine göre iyi oyuncular transfer ettiklerini belirtti.

Rakiplerinin bütçeleriyle eşit olmadıklarını daha iyi oyuncu olma ve daha büyük başarı elde etme konusunda istekli olan 4 yeni transferlerinin bulunduğunu söyleyen Okerman, transferlerin mevcut kadroyla iyi bir harmanlama sonrasında başarılı sonuç alabilecek bir takım kurmaya çalıştıklarını ifade etti.

Okerman, takımın geçen seneye kıyasla daha güçlü olduğunu ve 2 kulvarda da mücadele edebilecek özellikte bulunduğunu söyledi.

“Avrupa Kupası Her Zaman Prestijdir”

Bu sene ilk defa mücadele gösterecekleri FIBA Kadınlar Avrupa Kupası için heyecanlı olduklarını vurgulayan Okerman, Avrupa Kupası’nın her zaman prestij olduğunu, ilk aşamada kendilerini zorlu bir fikstürün beklediğini ve 24 günde 8 maç oynayacaklarını hatırlattı.

Avrupa Kupası’ndaki ilk 3 maçın deplasman olmasından ötürü zorlu bir aşamadan geçeceklerini belirten Okerman, fiziki hazırlıklarının hepsini Avrupa Kupası ilk maçına göre yaptıklarını söyledi.

24 gün içinde oynamak durumunda oldukları 8 maçın sonucunda en iyi sonuçları elde etmek istediklerini ifade eden Okerman, Avrupa Kupası’nda ilk grupta 6 maç oynayacaklarını, bunların 4’ünü bu aşama içinde oynayacaklarını belirterek maçları kazanmaları halinde kendilerini yukarıya yükselteceklerini söyledi.

Related posts

LeBron&Davis karşılaşmasında gülen taraf Lakers

Orçun Yıldırım

Scottie Pippen: “Curry takımının en iyi oyuncusu değil”

Ruhi Ünal

Sakarya Basket’te vaziyet istenmeyen yerlere doğru gidiyor

Orçun Yıldırım

Leave a Comment