Diğer

Meryem Boz Koronavirüse Mi Yakalandı?

Meryem Boz neden oynamıyor? Meryem Boz neden kadroda yok? Meryem Boz kovid-19 mu? Meryem boz coronavirüse mi yakalandı? Ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda temsil eden filenin sultanları yoluna son hızla devam ederken takıma uygulanan son kovid-19 testinde takımdan bir oyuncunun sonucunun pozitif olduğu bizlere aktarılmıştı. Bu konu hakkında yapılan herhangi bir resmi açıklama olmamasına rağmen Meryem Boz’un kadro dışı bırakılması, pozitif kovid-19 testinin başarılı Voleybocu’ya ait olduğunu gözler önüne serdi.

Avrupa Şampiyonası elemelerinde 5’te 5 yapan Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı tarihin en iyi başlangıçlarından birini yapmıştı. Ebrar, Simge, Tuğba ve eda canla başla mücadele etmişti. Meryem Boz ise zaman zaman saha kenarında dinlendirilse de maça olan katkıları maçı kazanmamızdaki en önemli unsurlardan biriydi. Durum böyle olunca çeyrek final öncesi Çekya karşısında Boz’un kadro dışı bırakılması herkesi meraklandırdı ve Boz’un kovid-19 testinin pozitif çıktığını gözler önüne serdi.

Meryem Boz Neden Kadroda Yok?

Mavi şimşek lakabıyla bilinen 33 yaşındaki milli oyuncumuz Meryem Boz’un çeyrek final öncesi Çekya karşısında oynamıyor olması destekçilerini üzdü. Bunun üzerine voleybol severler Meryem Boz’un neden oynamadığını araştırmaya koyuldu. Bu konuda resmi bir açıklama olmamasına karşın maç öncesi takıma uygulanan kovid-19 testlerinden bir kişinin testinin pozitif çıktığı biliniyordu. Ancak hangi oyuncunun testi olduğuyla ilgili bir bilgi verilmemişti. Boz’un Çekya maçında kadroda yer almaması durumu kesinliğe kavuşturdu ve pozitif testin onun olduğunu gözler önüne serdi.

Ek olarak prosedürler içerisinde Meryem Boz’un takımdan ne kadar süre ayrı kalacağı ise henüz açıklanmadı. Ancak çeyrek final ve yarı final maçlarında kadroda yer alması pek mümkün görünmüyor.

Related posts

Los Angeles All-Star 2018’in Ev Sahibi

Nihat Telli

Anadolu Efes CSKA’ya Mağlup Oldu

Selahattin Demirel

Ivanovic istediği oyunu göremiyor, sonuç: Bir mağlubiyet daha!

Orçun Yıldırım

Leave a Comment