Malcolm Delaney’dan Avrupa Açıklaması

Atlanta Hawks guard’ı ve 2016 EuroLeague En İyi 5’i onuru sahibi Malcolm Delaney, HoopsHype‚a konuştu. Avrupa ve NBA arasındaki farkları anlattığı tespitleri dikkat çekti. Özellikle de kulüplerin uyguladığı sert kurallara vurgu yaptı.

Benim için en önemli fark saha dışındaki konulardı. Basketbol basketboldur. Daha önemli olan zaman yönetimi ve saha dışı konulardaki meselelerin yönetimi. Bir şehre gittiğinizde ne istiyorsanız yapabiliyorsunuz. Avrupa’da kolejli oyuncular gibi muamele görüyorsunuz. Her şey planlı. Her akşam takımla yemek, sabah kahvaltı, dışarı çıkmak yok. Her şey kurallı. NBA’de bir yetişkin gibi muamele görüyorsunuz.

Burada maç oynamaktan antrenman yapmaya fırsat bulamıyoruz. Ritme girmek çok zor. Avrupa’da kötü bir maç oynayınca antrenmanla ritmini bulabiliyorsun. NBA’de kötü bir maç oynayınca sonrasında hemen bir maç var. Zamanı iyi yönetmeli ve çalışmak için kendiniz ayarlama yapmalısınız.

Avrupa’daki ilginç hikayeleri de sorulan Delaney, EuroLeague’de deplasmana çıktığı Belgrad’ı anlattı. Lokomotiv Kuban’la Kızılyıldız karşısına çıkıp kaybettikleri karşılaşmada 20 binden fazla taraftar oyuncunun aklında kalmıştı.

Belgrad’da çıktığım bir maçta ömrümde gördüğüm en tutkulu taraftarlar tribündeydi. Kızılyıldızlılar gerçekten ölümüne taraftar. Onlar için basketbol hayat memat meselesi. 23 bin Kızılyıldızlı taraftarla aynı sahada olmak çok zor. NBA takipçileri Amerikalı oyuncuların Avrupa’da gördükleri baskıyı çok fark etmiyor. Bizden baskıyı kaldırmamız, yıldızlaşmamız bekleniyor. Takım zorlanırsa biz suçlanıyoruz. Bir şeyler ters giderse ilk ABD’liler gidiyor. Avrupa’da Amerikalı bir oyuncu olmak çok zor.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Maxi Kleber Olumlu Sinyaller Vermeye Başladı

Dallas Mavericks’li Maxi Kleber dün gece Atlanta Hawks’a karşı etkili ve skorer bir oyun sergiledi. NBA’de bir geleceği olabileceğinin ilk...

Kapat