Diğer

Makedonya Basketbol Milli Takımı’nın Sponsoru Kiğılı

Erkek giyim markası Kiğılı, Makedonya Basketbol Milli Takımı ve Makedonya Olimpiyat Komitesi ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Basketbol Federasyonu Başkanı ve Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın eski oyuncusu Pero Antic ve Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem Makedonya’daki imza töreninde bulundu.

“Ülkemiz ve Bizim İçin Gurur Verici”

İmza töreninde konuşan Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem, Türkiye ile beraber yurt dışında da takımlara sponsorluk desteği verdiklerini ve bunu devam ettireceklerini söyleyerek Makedonya’nın kardeş ülke olduğunu, kültür ve coğrafya konusunda iki ülkenin birbirine yakınlığının bulunduğunu belirtti.

Yapılan sponsorluk anlaşmasından ötürü mutlu olduklarını vurgulayan Suerdem, futbol ve basketbolun dünyada çok ilgi görmesi ve izlenmesinin yanında farklı ülke ve kültürleri bir araya getirmesi ile çok önemli bir yere sahip bulunduğunu belirtti.

Spor sponsorluğu açısından Türkiye ile birlikte Balkan ülkelerini de önemli olarak değerlendirdiklerini açıklayan Suerdem, Makedonya’nın yanında Arnavutluk, Sırbistan, Bulgaristan ve Romanya’da yatırımlarını sürdüreceklerini belirtti.

Suerdem, Makedonya Basketbol Milli Takımına bir Türk markasının sponsor olmasının hem Türkiye açısından hem de kendileri açısından büyük gurur kaynağı olduğunu vurguladı.

“Biz Var Oldukça Spora Destek Sürecek”

İmza töreninde Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı’nın uzaktan erişim ile bir mesajı yayınlandı. Kiğılı mesajında Makedonya’daki imza töreninde bulunmayı istediğini, bunu gerçekleştiremediği için üzgün olduğunu belirterek Kiğılı’nın spora olan desteğinin, kendileri var olduğu sürece devam edeceğini belirtti.

Related posts

Basketbolumuzun dev ismi veda ediyor

Koç Pianigiani’ye göre Avrupa’nın en doğru oynayan takımı Fenerbahçe

Orçun Yıldırım

Kenan Sipahi: NBA’de Oynamak İstiyorum

Yasin Çetinkaya

Leave a Comment