lebron james nba finals 2017
Diğer

LeBron James: “Durant fark yarattı…”

KING JAMES MAÇI DEĞERLENDİRDİ

Final serisinin ilk maçında deplasmanda alınan Golden State Warriors yenilgisinin ardından basın toplantısına katılan Cavaliers’ın yıldızı LeBron James maçı değerlendirdi. Maçtan sonra, LeBron James’e, maçta gözüne çarpan farklı bir durum olup olmadığı soruldu. LeBron net bir cevap verdi. “Fark Kevin Durant’ti”

LeBron James yaptığı açıklamada ; ” Normal sezonda 73 galibiyet alarak tarihe geçmiş bir takıma, Kevin Durant gibi oyun zekası yüksek bir yıldızı ekleyince geçen senelere göre daha farklı oldu. Onlarla başa çıkmanın yollarını bulmalıyız. Kevin Durant harika oynadı ve fark yarattı. Serinin zor olacağının bilincindeyiz, elimizden ne geliyorsa yapacağız. Henüz seri yeni başladı. Bu durumları daha önce defalarca yaşadık. Üçüncü çeyrek maçı belirleyen bölüm oldu. Çok fazla top kaybı yaptık. Rakibimizin üçlüklerini iyi savunduğumuzu düşünüyorum ancak onun dışında harika bir maç çıkardılar.” dedi.

LeBron maçı 9/20 şut isabeti ve 8 top kaybı ile tamamladı. LeBron sahadayken Cleveland 22 sayı fark yedi. LeBron James, dün gece üst üste 7.  serisine çıktı. Son 48 yılda bunu başaran ilk ve tek isim oldu. Ayrıca LeBron, kariyerinde oynadığı sekiz NBA Final 1. maçının 7’sini kaybetti…

LeBron James ve Kevin Durant daha önce 2012’de NBA Finalin de karşılaşmıştı. O seride LeBron; 28.2 sayı,  10.2 ribaund ve 7.4 asist ortalamalarıyla oynarken, Kevin Durant  30.6 sayı, 3.5 ribaund, 4.2 asist ortalamarıyla mücadele etmişti.

Related posts

Fenerbahçe Real’e 1 Farkla Mağlup: 70-69

Selahattin Demirel

Fenerbahçe zorlandı ama Sloukas ile Sinan ipi bırakmadı, sonuç: Galibiyet!

Bogdanovic ilk maçında 22 sayı attı; Kings, Spurs’e acı bir mağlubiyet tattırdı

Orçun Yıldırım

Leave a Comment