Diğer

Kyrie Irving Aşı Tutumundan Vazgeçmiyor!

Kovid-19 aşısı olana kadar takımından uzaklaştırılan Brooklyn Nets oyuncusu Kyrie Irving, kamuoyunun tepkisine rağmen aşı tutumunu değiştirmeyeceğini açıkladı.

2016 yılında NBA şampiyonluğu yaşayan ve 7 kez all-star seçilme başarısı gösteren Irving, sosyal  medya hesabı üzerinden yaptığı canlı yayında, özetle “Benim için en iyi olanı yapıyorum. Yargılanıp şeytanlaştırılacağımın bilincindeyim ama durum bu.” anlamında açıklamalarda bulundu.

29 yaşındaki basketbolcu, zorunlu aşı uygulamasından ötürü işini kaybeden insanların olduğu bilgisini hatırlatarak herkesin, kendi için en iyi olduğunu düşündüğü neyse onu yapma hakkına sahip olduğunu belirtti.

Aşı konusunda dünyanın ikiye bölündüğünü görmenin üzüntü verici olduğunu söyleyen Irving, aşı yaptırma kararında olanları desteklediğini ancak kendi seçimine de saygı duyulmasını istediğini vurguladı.

“Mesele Para Değil”

Takımdan uzaklaştırılmasına karşın deplasman maçlarına çıkmasında herhangi bir engel olmadığı için 35 milyon dolarlık maaşının yarısını alabilecek olan Irving, meselenin para olmadığını, bunu hiçbir zaman düşünmediğini söyleyerek yaşadığı durumun sadece seçme özgürlüğü meselesi olduğunu belirtti.

Para kaybını, şampiyonluk mücadelesinde bulunmamayı ve işini bırakmayı istemediğini söyleyen Irving, basketbolu bırakacağına dair iddiaları yalanlayarak emekli olacağı hakkında çıkan haberlere inanılmaması gerektiğini ve bu şekilde ayrılmayacağını belirterek yapacağı çok iş olduğunu, ilham vermek istediği birçok gencin bulunduğunu söyledi.

ABD Takımlarında Zorunlu Aşı

ABD’de Kovid-19 aşıları konusunda zorunluluk, takımların yer aldığı coğrafi bölgenin sağlık kurumlarının aldığı kararlara göre değişiklik gösteriyor.

Kyrie Irving’in oyuncusu olduğu Brooklyn Nets’in bölgesi New York’ta oyuncuların antrenmana ve spor salonlarına girebilmeleri için en az 1 doz aşı olma zorunlulukları bulunuyor.

Related posts

Fenerbahçe, bütçe açığını basketbol takımına yansıtmamaya çalışıyor

Orçun Yıldırım

Chicago Bulls Play-Off Aşkına

Nihat Telli

KC Rivers Kızılyıldız’a transfer oluyor

Orçun Yıldırım

Leave a Comment