Diğer

Kızılyıldız Lessort’la Anlaştı mı?

Mozzart Sport’da yayınlanan habere göre EuroroLeague takımlarından Kızıl Yıldız, Mathias Lessort’u transfer etmek üzere. Anlaşmada gelinen son durum haberimizde…

Kızıl Yıldız Basketbol Takımı, geçtiğimiz sezon AS Monaco ile EuroCup şampiyonluğunu görmüş olan ve 2017-2018 sezonunda da Sırp ekibinde yer alması ile bilinen oyuncu Mathias Lessort ile anlaşmak üzere.

Mozzart Sport’a dayanan habere göre transferde son aşamaya girildi. Henüz net bir resmi açıklamanın bulunmadığı durumda Kızıl Yıldız’ın duyurusu merak ile bekleniyor.

Mathias Lessort Başarısı

2.06 metre boyunda ve 1995 doğumlu olan Fransız oyuncu geçen sezon Pro A’da 31 maçta ortalama 21.7 dakika süre görev alırken 10.8 sayı, EuroCup’da ise 23 maçta ortalama 24.6 dakika sahada bulunup 12.5 sayı başarısını gösterdi.

Lessort, gelecek vadeden bir oyuncu olması sebebi ile pek çok takım, oyuncuyu kadrosunda görmek isteyebiliyor. Transfer sürecinin devam ettiği dönem içinde Lessort ile ilgili nasıl bir sonuç çıkacağı ise basketbolseverler tarafından merak ile bekleniyor.

Mathias Lessort kariyerinde Nanterre 92, Kızıl Yıldız, Unicaja, Bayern Münih, Monako gibi basketbol takımlarında forma giymesi ile biliniyor.

Lessort’un Kızıl Yıldız ile anlaşma aşamasında olup olmadığı ile ilgili taraflardan şu ana kadar bir bilgi açıklaması yapılmadı.

Kızıl Yıldız

Bir Sırbistan takımı olan Kızıl Yıldız’ın kuruluşu olarak 4 Mart 1945 tarihi geçiyor. 1990’lı yılların başından itibaren gerileme dönemine giren takım 1995 itibari ile toparlanmaya başladı ve bugün isminden çokça bahsettiriyor.

Related posts

All-Star 2019 üçlük yarışması kadrosu açıklandı: Melih Mahmutoğlu yok!

Orçun Yıldırım

Nba’de Play-off Heyecanı Devam Ediyor

Mustafa Kapan

Bilyoner Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off’larında Son Durum

Site varsayılanı

Leave a Comment