Diğer

Karşıyaka Mitchell’le Yollarını Ayırdı

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Pınar Karşıyaka, 1 aydır sorun yaşadığı oyuncusu Akil Mitchell’le sözleşmesini karşılıklı şekilde feshetti.

Pınar Karşıyaka sezon başında transfer ettiği Mitchell’den beklediği performansı alamayınca oyuncuyla anlaşarak sözleşme feshine gitti.

Mitchell İyi Bir Performans Sergileyemedi

FIBA Şampiyonlar Ligi şampiyonluk hedefini güderek iddialı bir kadro oluşturan Pınar Karşıyaka’da sezon başında transfer edilen pivot Mitchell, ligde 3 maçta 4.3 sayı, 5.3 ribaund, 2 asist, Avrupa’daki 3 maçta 9 sayı, 6.3 ribaund performansıyla kötü bir görüntü verdi.

Mitchell’ın yerine ekim ayında Alex Tyus’u kadrosuna katan Karşıyaka, ABD’li oyuncuyla yollarını ayırmaya çalıştı.

Sakat Bulunuyordu

Son 1 ayda sakatlığını öne sürerek 26 Ekim’deki Baxi Manresa maçından bu yana sahaya ve antrenmanlara çıkmayarak kulüp arayan Mitchell, pivot Semih Erden’in de sakatlanıp ameliyat olmasından ötürü idmanlara davet edildi.

Ekim ayı maaşının ödenmediğini öne sürerek antrenmana çıkmayan Mitchell’ın sözleşmesi, ekim ayı ödemesi yapıldıktan sonra sonlandırıldı.

Sakatlanan Semih Erden’in yokluğunda kadrosunda pivot oyuncu olarak sadece Alex Tyus olan Karşıyaka, uzun forvet Mahir’i 5 numarada değerlendirmeye devam edecek.

 

Related posts

Kyrie Irving: “Mike Brown ile olan kötü ilişkimden ötürü pişmanlık duyuyorum”

Ruhi Ünal

LeBron James: “Burnunu kıracağım!”

Orçun Yıldırım

İlk Maç Golde State Warriors’ın

Site varsayılanı

Leave a Comment