Diğer

#KamerayaOynamayanlar: Bazıları kameraya şov yapmaz…

392görüntüleme
Euroleague gerçekten Avrupa basketbolu için birbirinden önemli yıldızları seyircilerle kamera önünde bir araya getiren çok büyük bir organizasyon. Ancak bu büyük organizasyonda bazı kahramanlar var ki, onlar kameralara değil karşı potaya oynuyorlar.

Bu sezon parkeye ilk 5’te değil de kenardan gelerek destek veren bir çok yıldız var. Bunlardan 3 tanesi, gerçekten takımları için çok farklı anlam ifade ediyorlar.

Jaycee Carroll

blank

Parkede kendini göstermek için uzunca dakikalara, ilk beş çıkmasına hiç gerek yok. Jaycee, saniyeler içinde yakaladığı pozisyonlarla adeta bir maestro gibi oynuyor ve kenardan gelmesine rağmen ortalama 18 dakika boyunca karşı potayı boğuyor. Emektar isim, adeta Madrid’e Allah’ın bir lütfu.

Axel Toupane

blank

Tam bir görev adamı. Birisi Toupane’i tanımlamak isterse bu tanım kesinlikle görev adamından ibaret olur. Zalgiris’i F4’a kadar taşıyan isimlerden biri olan Toupane şimdi Olympiakos formasını terletmesine rağmen halen aynı özveri ile savaşıyor.

Ali “Bobby” Muhammed

blank

Kelimeler onu anlatmaya yetmez, cümleler yazıldıkça anlamlarını yitirirler. Bobby, yıllar önce Karşıyaka’dan Fenerbahçe’ye transfer olduğunda herkes onun benche mahkum olup yıldızların gölgesinde kalacağını düşündü. Ancak Bobby hem Fenerbahçe’yi her sene F4’a taşıdı, hem şampiyonlukta büyük pay aldı hem de Türk Milli Takımı’nı seçerek göğüslerimizi kabarttı. Kameraya oynamayanlar listemizde Bobby, zirvede tek başına keyif sürüyor…

Devamı gelecek…

 

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın