blank
Kadınlar Basketbol

Potanın Perileri EuroBasket Women 2017 Hazırlıklarına Başladı

234görüntüleme

POTANIN PERİLERİ HAZIRLIKLARA BAŞLADI

A Milli Kadın Basketbol Takımı EuroBasket Women 2017 hazırlıklarına başantrenör Ekrem Memnun yönetiminde, bugün gerçekleşen ilk antrenmanla başladı.

16-25 Haziran 2017 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan turnuvada yer alacak milli takımımız, ilk antrenmanını bugün gerçekleştirdi. Başantrenör Ekrem Memnun’un yönetimindeki antrenman, saat 10:00’da başladı ve Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

EKREM MEMNUN TAKIMA İNANIYOR

Koç Memnun, “Geniş bir kadromuz var. Antrenmanlarımıza 7 oyuncuyla başlıyoruz. Tedavisi olan ve maçı biten oyuncularımız daha sonra katılacak. 28 Mayıs’a kadar Slovenya’da kamp çalışmaları yapacağız. EuroCup’ta da dört takımımız için tarihi bir sezon oldu. Kadın basketbolu açısından bu yıl müthişti. Lig uzadığı için hazırlık sürecimiz daraldı. Turnuvayı en iyi şekilde ve alacağımız en üst dereceyle tamamlamak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

LARA SANDERS KADRODAN ÇIKARILDI

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Lara Sanders sakatlığı sebebiyle EuroBasket Women 2017’de forma giyemeyecek. A Milli Takım menajeri Zeynep Gül Ene, “Lara, geçtiğimiz hafta içerisinde sağlık durumuyla ilgili olarak TBF Başkanımız Hidayet Türkoğlu ve TBF CEO’su Ömer Onan ile bir araya geldi. Lara’yı, hazırlık sürecinin uzun bir dönemini kaçıracak olması nedeniyle kadrodan çıkarttık.” dedi.

ZORLU RAKİPLER

B Grubu’nda mücadele edecek olan Milli Takım; İtalya, Belarus ve Slovakya ile karşı karşıya gelecek. Milliler, 17 Mayıs Çarşamba gününe kadar İstanbul’da çalışmaya devam edip, daha sonrasında kamp için Slovenya’ya gidecek.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın