NCAA’in sayı ve serbest atış rekortmeni Fenerbahçe’de !

KELSEY PLUM FENERBAHÇE’DE 

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, NCAA’in sayı ve serbest atış rekortmeni Kelsey Plum’u renklerine bağladı. Resmi açıklamada başarılı oyuncuyla bir yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.
Yeni sezon hazırlıkları kapsamında çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, 2017-2018 basketbol sezonu için anlaşma sağlanan Kelsey Plum ile kadrosunu güçlendirdi. 1 metre 73 santim boyundaki Oyun kurucu, yeni sezondan itibaren Fenerbahçe’nin başarısı için mücadele edecek.

Oyun kurucu pozisyonunda forma giyen 23 yaşındaki başarılı oyuncu, NCAA tarihinin bir sezonda en çok sayı üretme rekorunu (1109) elinde bulunduruyor. Plum, aynı zamanda geçtiğimiz sezonki performansıyla NCAA kariyerinde toplamda 3527 sayıya ulaştı ve ulaşılması güç bir rekora imza attı. Plum, 912 serbest atış isabetiyle de bu alanda NCAA rekorunun sahibi olarak dikkat çekiyor.

Yıldız oyuncu Plum, 2016 yılını 25.9 sayı, 3.7 ribaund ve 4.2 asist; son kolej yılı olan 2017’yi de 31.7 sayı, 5.1 ribaund, 4.8 asist ortalamalarıyla tamamladı.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Gasper vidmar Banvit'te kaldı
Gasper Vidmar sözleşme yeniledi

BANVİT KAPTANIYLA ANLAŞMAYA VARDI Banvit, takım kaptanı Sloven uzun Gasper Vidmar (2.10-1987) ile 2 yıllık yeni bir kontrat imzaladığını resmi...

Kapat