Kadınlar Basketbol

Galatasaray’dan Jewell Loyd’a Ceza

303görüntüleme

Galatasaray Kadın Basketbol takımının oyuncusu Jewell Loyd‘un uzun zamandır para alamadığı belirterek dün oynadıkları Abdullah Gül Üniversitesi maçına çıkmamasının ardından Galatasaray Spor Kulübü’nden cevap gecikmedi.

Resmi internet sitesinden yayınladıkları açıklamada Galatasaray Spor Kulübü, Jewell Loyd’un menajerinin ihtar gönderdiği günde, bankalarının kapalı olduğunu vurgulayarak maça çıkmayan Loyd’a ceza vereceğini bildirdi.

{0FDCBD15-1CF0-4E9C-9F7F-2EDDD7C86E64}flexible

Yapılan açıklama ise şu şekilde: ”Jewell Loyd’un menajeri, maç günü sabah 06:20’de ödenmeyen maaşın maç saati olan 18:00’e kadar yatırılmaması halinde Loyd’un maça çıkmayacağını beyan eden bir elektronik posta ile ihtar göndermiştir. Oyuncumuz, hafta sonu bankaların kapalı olduğu herkes tarafından gayet iyi bilinmesine rağmen Abdullah Gül Üniversitesi maçına çıkmayarak açık bir suç işlemiştir. Dünyanın herhangi bir hukuk ülkesinde, bu şekilde art niyetli davranarak kontratlı olduğu bir takımın maçına kasten ve bilerek çıkılmaması kabul edilebilecek bir durum değildir. Jewell Loyd hakkında, kulübümüzün iç disiplin yönetmeliği uygulanarak, Yönetim Kurulu’nun alacağı karar çerçevesinde gerekli ceza verilecektir.”

Emre Erol
Yazar:Emre Erol
emreerol@basketbolgunlugu.com reklam@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın