Diğer

Kadın A Millilerimizin Aday Kadrosu Duyuruldu

2023 Avrupa Şampiyonası elemeleri için A Milli Kadın Basketbol Takımı’mızın Slovenya ve Polonya ile oynayacağı maçlardaki aday kadrosu belirlendi.

Türkiye Basketbol Federasyonunun açıklamasına göre, aday kadroya alınan oyuncular 7 Kasım Pazar günü İstanbul’da bir araya gelecek.

D Grubu’nda Mücadele

D Grubu içinde şampiyona biletini almak için çalışacak olan Milli Takım, ilk maçı için 11 Kasım Perşembe günü Slovenya ile karşılaşacak.

Slovenya Ljubljana’daki Kodeljevo Spor Salonu’nunda oynanacak maç, Türkiye saatiyle 20.00’de başlayacak.

A Milli Kadın Basketbol Takımı’mız, 14 Kasım Pazar günüyse Polonya’yı konuk edecek. Saat 17.00’de başlayacak maç Kocaeli Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda oynanacak ve TRT Spor’dan naklen yayınlanacak.

A Milli Kadın Basketbol Kadrosu

Başantrenörlük görevini Ceyhun Yıldızoğlu’nun üstlendiği A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın aday kadrosunda bulunan oyuncuların isimleri şöyle:

İnci Güçlü (BOTAŞ), Esra Ural Topuz (ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor), Tuğçe Canıtez, Olcay Çakır Turgut, Şerife Alperi Onar, Pelin Derya Bilgiç, Merve Aydın (Galatasaray), Kiah Irene Stokes, Manolya Kurtulmuş (Fenerbahçe Safiport), Meltem Yıldızhan, Melis Gülcan (Nesibe Aydın), Sevgi Uzun, Gökşen Fitik (OGM Ormanspor), Bahar Çağlar Ökten (Hatayspor).

10 Grupta 38 Takım Mücadele Edecek

A Milli Takım, 2023 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası elemeleri için Slovenya, Polonya ve Arnavutluk ile karşılaşacak. Toplam 10 grupta 38 takımın bulunacağı elemeler 3 farklı dönem içinde oynanacak.

Eleme mücadelesi içinde oynanacak maçların ilki 11-14 Kasım, ikincisi 24-27 Kasım 2022 ve üçüncüsü ise 9-12 Şubat 2023’te oynanacak.

Slovenya ve İsrail’de yapılacak şampiyona için gruplarını ilk sırada bitirecek takımların yanında en iyi 4 ikinci takım da katılma hakkı elde edecek.

 

Related posts

Fenerbahçe Şampiyonluğa Çok Yaklaştı

Mustafa Kapan

Gaziantep-Afyon Maçı Sonuçlandı 85-86

Selahattin Demirel

Başkan Açıkladı, Ergin Ataman Kalıyor Mu ?

Ruhi Ünal

Leave a Comment