Diğer

Istanball Cup Şampiyonu Fenerbahçe Beko

Istanball Cup basketbol turnuvasında şampiyon Fenerbahçe Beko oldu. Final maçında karşılaştığı Sırbistan takımı Partizan’ı 89-62 sonucu ile yenmeyi başaran Fenerbahçe Beko şampiyonluğunu ilan etti.

Organizasyonunu Fenerbahçe Beko’nun yaptığı turnuvada UNICS Kazan’ı yenerek final oynamaya hak kazanan Fenerbahçe, final maçında Partizan’ı mağlup ederek şampiyon oldu.

Ödülü Türköz Ailesi Verdi

Fenerbahçe Beko – Partizan maçının ilk çeyreğini 22-10 önde kapatan Fenerbahçe, devreye 47-33 skoru ile üstünlük sağlayarak gitti. Final periyoduna da 76-48 önde giren Fenerbahçe Beko, maç sonucunda 89-62 skoru ile galip gelmeyi başardı.

Turnuvada şampiyon olan Fenerbahçe Beko, ödülünü Türköz ailesinden Faruk Türköz’ün eşi Elif Türköz ile oğulları Ata ve Emir Türköz’den aldı.

Istanball Cup turnuvasında ikinci olan Partizan takımına ödülünü 1907 Derneği Başkanı Rıfat Perahya ve Ankara Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Erol Özel verdi. Partizan’ın başında Fenerbahçe Beko’nun eski başantrenörü Zeljko Obradovic bulunuyor.

Final maçı MVP’si Dyshawn Pierre olurken turnuvanın MVP’si ise Nando De Colo oldu.

Final maçını Başkan Ali Koç, genel sekreter Burak Kızılhan, yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Arslan, İlker Dinçay, Sertaç Komsuoğlu, Mustafa Kemal Danabaş, Ruşen Çetin, Özgür Özaktaç ile Fenerbahçe Beko’nun yeni transferi Şehmus Hazer de seyretti.

UNICS Kazan Üçüncü Oldu

Monaco’yu 85-84 sonucu ile yenen UNICS Kazan Istanball Cup turnuvasında üçüncü oldu.

Karşılaşmanın MVP’si Lorenzo Brown, ödülünü Fenerbahçe Beko Genel Menajer Yardımcısı Derya Yannier’den aldı.

Related posts

Evinde kayıp düşen John Wall tahmini 1 yıl parkelerden uzak kalacak

Orçun Yıldırım

Carmelo’ya göre Houston’ın OKC’dan önemli bir farkı var: Dostluk!

Orçun Yıldırım

Bogdanovic rekorlara doymuyor

Orçun Yıldırım

Leave a Comment