Diğer

ING Basketbol Süper Ligi’nde Maçlar 13 Salonda!

ING Basketbol Süper Ligi 2021-2022 sezonu maçlarının oynanacağı spor salonları belirlendi. Maçların oynanacağı spor salonlarıyla ilgili ayrıntılar haberimizde… Galatasaray Nef ile Anadolu Efes takımlarının maçlarına çıkacağı Sinan Erdem Spor Salonu, seyirci kapasitesi açısından öne çıkıyor.

Türkiye’de en büyük spor salonu özelliği taşıyan Sinan Erdem Spor Salonu, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası ve THY Avrupa Ligi’nde 2012 ile 2017 Dörtlü Final maçlarının oynandığı salon olarak biliniyor.

Galatasaray Nef ile Anadolu Efes takımları ING Basketbol Süper Ligi maçlarının yanında Avrupa kupalarındaki mücadelelerini de 16 bin kapasitesi bulunan bu salonda verecek.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu İkinci Sırada

Yeni sezon maçların oynanacağı salonlar seyirci kapasitesine göre sıralandığında ikinci sırada Ülker Spor ve Etkinlik Salonu bulunuyor.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Fenerbahçe Beko ile Bahçeşehir Koleji takımları maçlarını oynayacak. Salonun seyirci kapasitesi 12 bin 687.

Salon seyirci kapasitesi sıralamasında üçüncü olan Ankara Spor Salonu’nda Türk Telekom ve OGM Ormanspor takımları maçlarını oynayacak. Salonun seyirci kapasitesi 9 bin 984.

En Az Kapasiteli Salonlar

ING Basketbol Süper Ligi’nin yeni takımı Semt77 Yalovaspor’un maçlarına çıkacağı 90. Yıl Spor Salonu, 2 bin kişi ile en az kapasiteli salon olarak biliniyor.

Büyükçekmece Basketbol’a hizmet verecek olan Gazanfer Bilge Spor Salonu ile Aliağa Petkimspor’un maçlarını oynayacağı ENKA Spor Salonu 2 bin 500’er kişilik seyirci kapasitesine sahip bulunuyor.

Related posts

Basketbol Türkiye Kupası Biletleri 25 TL!

Mert Akyıldız

Fenerbahçe UNICS Kazan’ı Büyük Farkla Geçti!

Selahattin Demirel

Karşıyaka Bursaspor’u Rahat Geçti

Selahattin Demirel

Leave a Comment