Diğer

Göksenin Köksal: “Sinan ağabeyin gitmesini istemezdim”

Galatasaray Odeabank’ın tecrübeli oyuncusu Göksenin Köksal FCNBlog’a verdiği röportajda Sinan Güler’in gidişini değerlendirirken, takımın durumunu ve kaptanlık hakkında özel açıklamalarda bulundu.
“Henüz takım kurulmadı, kadro tamamlandıktan sonra koçumuzun istediği kişi kaptan olacak. Bu görev için beni uygun görürlerse seve seve yaparım. Kaptan olmak benim hayalim. Galatasaray altyapısından yetiştim. Galatasaray’ın çocuğuyum…
Küçüklükten beri hep Galatasaray kaptanı olmak istedim ama Sinan ağabeyin gitmesini istemezdim. Kalsaydı kaptanımız olarak onunla oynamak, onun tecrübelerinden yararlanmak isterdim. İnşallah milli takımda yararlanırım. Gerçekten onunla oynadığım, özellikle geride bıraktığımız şu iki senede EuroCup şampiyonluğu ile beraber bana olduğu destek ile kendimi çok geliştirdim.
Teklifleri değerlendireceğini herkes tahmin edebiliyordu. EuroLeague’de başka bir takıma gider diye düşündüm açıkçası fakat o Fenerbahçe’nin kendisi için demek ki daha iyi olacağını düşündü. Bana hiçbir zaman saha içi veya saha dışı bir kötülüğü olmamıştır. Ben bana yapılan hiçbir iyiliği unutmam. Fenerbahçe’ye transfer oldu diye ona gönül koymam.
Ergin ağabeyin benim kariyerimde çok büyük yeri var. Bunu her defasında söylemişimdir. Kendisini gerçekten bir ağabey gibi çok severim. Erman ağabey de gelmiş geçmiş en büyük Türk oyuncular arasında. Aynı zamanda çok da iyi bir antrenör. Kendisi ile konuşma fırsatı buldum. İnşallah bu sene sağlıklı geçirdigim iyi bir sezondan sonra rolüm büyür. Üzerine koyarak devam ederim.” açıklamalarını yaptı.

Related posts

P.J. Tucker Houston Rockets’ta

Ruhi Ünal

Bornova Becker Süper Lig’e Yükseldi

Mert Akyıldız

Jaycee Carroll sözleşme uzatıyor

Orçun Yıldırım

Leave a Comment