Diğer

Gaziantep-Afyon Maçı Sonuçlandı 85-86

ING Basketbol Süper Ligi’nde 2021-2022 sezonun ikinci maçında Gaziantep Basketbol ile HDI Afyon Belediye Basketbol karşı karşıya geldi.

Çekişmeli mücadelenin sonunda rakibini 86-85 sonucuyla yenmeyi başaran taraf HDI Afyon Belediye Basketbol oldu. İşte maçın ayrıntıları…

Gaziantep Basketbol-HDI Afyon Belediye Basketbol Maç Sonucu

Müsabakaya süratli başlayan ev sahibi Gaziantep Basketbol maça 5-0’lık seri yakalayarak giriş yaptı. Rakibine üstünlüğünü ilk bölümde koruyan Gaziantep, 5 dakikalık bölümü 10-4 üstünlük ile geçti.

Periyodun karşılıklı sayılarla geçen ikinci bölümünde farkı korumayı sürdüren Gaziantep Basketbol, bitime 2 dakika kala 24-13 üstünlük sağladı. Çeyreğin sonlarına doğru farkı kapatmaya başlayan Afyon Belediye Basketbol, ikinci 10 dakikalık bölüme 27-20 geride girmiş oldu.

Üstünlük Sürekli El Değiştirdi

İkinci çeyrekte eşit bir oyun oynayan takımların mücadelesinde Afyon Belediye bir ara skorda üstünlüğü aldı. Çeyrekte daha iyi bir oyun sergileyen Afyon, yine de soyunma odasına geride gitti. Gaziantep Basketbol ilk yarıyı 48-45 skoruyla önde bitirdi.

İyi oyununu ikinci yarıda da devam ettiren HDI Afyon Belediye, üstünlük sağlayan tarafın hep değiştiği 10 dakikalık bölümde öne geçmeyi bildi ve son çeyreğe 63-66 skoruyla önde girdi.

Shorter’ın Bloğu Galibiyeti Tescilledi

Son çeyrekte süren çekişmeli mücadelede iki takım da son 2 dakikalık bölüme galibiyeti yakalama umuduyla girdi. Farkı 4’e yükselterek skoru 84-80’e taşıyan Gaziantep Basketbol, son bölümde galibiyete yakın görünüyordu. Afyon Belediye, 4-0’lık bir seri ile skoru 84-84’e getirmeyi başardı.

Maçın sonunda üstünlüğü kazanan HDI Afyon Belediye müsabakayı 85-86 kazanarak Basketbol Süper Ligi’ne galibiyetle başlamış oldu. Afyon’un galibiyet tescilini Shannon Shorter’ın son saniyedeki bloğu yapmış oldu.

I. Çeyrek: 27-20

II. Çeyrek: 21-25

III. Çeyrek: 15-21

IV. Çeyrek: 22-20

Related posts

LeBron’a göre Lakers’ta farkı oluşturan isim Lonzo Ball!

Orçun Yıldırım

LeBron James: “Burnunu kıracağım!”

Orçun Yıldırım

Khimki Moskova inanılmaz bir transfer ile kadrosunu güçlendirdi: GG !

Orçun Yıldırım

Leave a Comment