Diğer

Galatasaray’da Melo Trimble Sürprizi: 3 hafta yok!

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın yeni transferi Melo Trimble’dan kötü haber geldi. Oyuncunun sakatlığı nedeni ile 3 hafta tedavi göreceği duyuruldu.

ABD’li oyuncusu Melo Trimble’ın, sağ bacağında yaşadığı sakatlık nedeni ile 3 hafta tedavi göreceği bildirildi. Bu haber Galatasaray taraftarını üzdü. Henüz yeni bir transfer olması sebebi ile Trimble’den beklenti yüksek seviyede bulunuyor.

Takımdan yapılan açıklamaya göre 26 yaşındaki oyun kurucunun sağ bacak kalf kasında meydana gelen ağrıları nedeni ile tedavi göreceği açıklandı.

Yırtık Tespiti

Trimble’ın çekilen MR’ı sonucunda kalf bölgesinde ikinci derece yırtık tespit edilen rehabilitasyon aşamasının 3 hafta olarak sürebileceği ifade edildi. Oyuncunun tedavi sonrası sağlığına kavuşup sahadaki yerini bir an önce alması ise Galatasaray taraftarının en büyük temennisi.

Melo Trimble Kimdir?

2 Şubat 1995’te Maryland’da dünyaya gelen Melo Trimble, lise ve üniversite takımlarında oyunculuğunu geliştirdi.

NBA Yaz Ligi’nde Philadelphia 76ers, Minnesota Timberwolves ve Chicago Bulls takımlarında oynayan Melo Trimble, ABD dışındaki ilk kontratını 2018 yazı itibari ile Avustralya Ligi ekiplerinden biri olan Cairns Taipans ile yaptı. Amerikalı oyun kurucu buradaki performansı ile ligin en iyi ikinci 5’i arasına girdi.

Avustralya Ligi’ndeki 3 sezondan sonra ilk kez 2020 Mart’ında Avrupa’ya geldi. ACB ekiplerinden biri olan Estudiantes ile sözleşme imzaladı. Daha sonra İspanya’da Fuenlabrada formasını giydi.

Avustralya’daki başarılı kariyerinin sonrasında Avrupa’da da kendinden sıkça bahsettiren 26 yaşındaki basketçi Galatasaray’ın 2021 transferi olarak öne çıktı.

Related posts

Daçka Dev Maça Hazır

Ruhi Ünal

Real Madrid ve Barcelona Ligden Çekiliyor

Ruhi Ünal

Kritik maçın galibi İBB

Mustafa Kapan

Leave a Comment