Ergin Ataman Galatasaray Odeabank veda
Diğer

Galatasaray’da Ergin Ataman Dönemi Bitti

ERGİN ATAMAN GALATASARAY’DAN AYRILDI

2012-2013 sezonundan beri Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın başında yer alan ve 23 yıl aradan sonra Galatasaray’a lig şampiyonluğu yaşatıp geçtiğimiz yıl da Eurocup şampiyonu yapan Ergin Ataman ile yollar ayrıldı. Bu sezon elindeki bütçeyi iyi kullanamayarak başarısız olan ve taraftarlarla da arası kötü olan tecrübeli Koç, her fırsattı Galatasaray sevgisini dile getirse de yönetim kendisine teşekkür ederek yollarını ayırdı.
Galatasaray Spor Kulübü resmi internet sitesinden Ergin Ataman’a teşekkür mesajı yayınladı.

2012 yılından bu yana Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevini yürüten Ergin Ataman ile yollarımızı ayırdığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Ergin Ataman, görev yaptığı dönemde, Yenilmez Armada’yı 23 yıl aradan sonra Basketbol Süper Ligi’nde şampiyonluğa taşıdı. 2015-16 sezonunda Galatasaray Odeabank ile Eurocup şampiyonluğu yaşayarak kariyerine bir Avrupa Kupası daha ekledi ve Avrupa’da üçüncü kez kupa kazanma başarısı gösteren ilk ve tek Türk antrenör oldu.

Ergin Ataman kariyeri boyunca bir Eurocup Kupası, Saporta Kupası, bir Eurochallenge Kupası, iki lig şampiyonluğu, dört Türkiye Kupası, beş Cumhurbaşkanlığı Kupası elde etti ve kazanma karakterini sahaya yansıtmasıyla ön plana çıktı.

Aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Sayın Ataman’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni kariyerinde başarılar diliyoruz.”

ERGİN ATAMAN ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Tecrübeli Koç Galatasaray’dan ayrılması ile ilgili kişisel twitter hesabından sert açıklamalarda bulundu ve yönetimi eleştirdi.

Ergin Ataman ; “”Samimi olmayan yerlerde ayrılıklar kaçınılmaz olur, ihanet ise en ağırıdır. Tüm samimiyeti ile 5 yıl boyunca destek olan herkese teşekkürler. Bu sabah yapılan görüşmede gerekirse bu sezon hiç ücret almadan da kalabileceğimi belirtmeme rağmen Can Topsakal istenmediğimi belirtti. Hakkınızı helal edin büyük Galatasaray taraftarı. Hataları ile sevapları ile 5 yıl geçirdik. Gerçekleri tarih yazar tarihi de biz yazdık.” dedi.

https://twitter.com/erginataman/status/874892535134597121

https://twitter.com/erginataman/status/874892535134597121

https://twitter.com/erginataman/status/874893360221351938

Related posts

Nba’de Yılın Koçu Steve Kerr

Mustafa Kapan

Antetokounmpo artık kelimelerini daha dikkatli seçecek

Orçun Yıldırım

Cavs’a galibiyeti getiren Cedi Osman: “Bu akşam benim için önceki 2 maç kadar iyi değildi.”

Orçun Yıldırım

Leave a Comment