blank
BSLDiğerGalatasaray Doğa SigortaPınar Karşıyaka

Galatasaray Üçüncülüğü Garantiledi

319görüntüleme

Spor Toto Basketbol Ligi’nde Galatasaray Odeabank’ın Eurocup finali nedeniyle ertelenen maçta, Galatasaray Odeabank Pınar Karşıyaka’yı 74-67 skorla geçti.

Abdi İpekçi Arena’da oynanan maçın ilk çeyreğinin ilk üç dakikası 9-3’lük Galatasaray üstünlüğü ile geçti. Pınar Karşıyaka bir ara farkı üçe indirse de Galatasaray çeyreği 24-19 önde kapattı.

Galatasaray ikinci çeyreğe etkili başladı ve farkı çift hanelere çıkardı.Ege Arar’ın attığı basketlerle skor 37-24’e geldi ve Karşıyaka mola aldı.Moladan 6-0 lık bir seriyle dönen Galatasaray farkı 19 a çıkardı.Karşıyaka da Wright Ve İverson attığı basketlerle farkı 15 e indirdi ve soyunma odasına 43-28 geride girdi.
yy
Maçın üçüncü çeyreği karşılıklı basketlerle geçildi Galatasaray farkın kapanmasına izin vermedi ve çeyrek skoru 58-44 Galatasaray lehineydi.

Dördüncü çeyrekte maçın bitimine 6 dakika kalan Karşıyaka Samet Geyik’in basketiyle farkı 11’e indirdi.Galatasaray da Sinan Güler hücum süresinin bitterken attığı zor üçlükle ve sonraki hücumda çaldigi topla fast brakle sayıyı buldu ve farkı 16’ya çıkarınca Ufuk Sarıca mola aldı.Moladan dönüşte Samet Geyik Kenan Sipahi ve Muhammed Baygulun attığı sayılarla Karşıyaka 11-0 seri yakaladı ve farkı 5 e indirdi bu seriyi Sinan Güler attığı üçlükle sona erdirsede sonraki Muhammed Baygul attığı üçlükle farkı tekrar beşe indirdi ve Ergin Ataman’a molayı aldırdı
Moladan dönüşte Mccollum ile sayılar bulan Galatasaray Karşıyaka’nın hücumda kaybettiği toplar sonrası maçtan 74-67 skorla galip ayrıldı.

Galatasaray Odaebankta Errick Mccollum 13 sayı Sinan Güler 12 sayıyla oynarken
Karşıyaka’da Wright 14 İverson 12 sayıyla mücadele etti.

Galatasaray Odeabank aldığı bu galibiyetle üçünlüğü garantilerken Pınar Karşıyaka 13. mağlubiyetini aldı.
FB_IMG_1462700005106

Mustafa Kapan
mkapan@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın